Dwa medale dla karateków Champion Team Łódź. Zdjęcia

Dariusz Kuczmera
W Warszawie odbył się międzynarodowy turniej II Warsaw Open Karate WKF. Dla zawodników z Polski były to zawody rankingowe Polskiej Unii Karate - Polski Związek Sportowy w kategoriach wiekowych: młodzików, juniorów młodszych i juniorów.

W turnieju uczestniczyło 612 zawodników z 63 klubów reprezentujących 8 państw. Champion Team Łódź reprezentowali Marianna Stranz, Bartosz Wojciechowski, Borys Olczyk, Maksymilian Michalski, Patryk Dryzner, Krzysztof Łabuz, Aleksander Kosiński, Tomasz Janicki i Maciej Fryc.
- Wracamy z dwoma złotymi medalami i i trzema punktowanymi miejscami - cieszy się trener Witold Wojciechowski.
Bartosz Wojciechowski zdobył złoty medal w konkurencji kumite indywidualne 8-9 lat - 35 kg. Bartosz w pierwszej walce otrzymał wolny los, w drugiej wygrał z zawodnikiem z Gdańska 4:0, w trzeciej - z zawodnikiem z Armenii po werdykcie sędziowskim 3:0. W finale pokonał zawodnika z Ukrainy 3:2. To był bardzo dobry start naszego młodego zawodnika.
Tomasz Janicki wywalczył złoty medal w konkurencji kumite indywidualne juniorów młodszych - 52 kg. Tomasz w pierwszej walce pokonał zawodnika z Ukrainy 2:0, w drugiej - zawodnika z Kuzi Sport 2:0, w trzeciej zawodnika z Senshi Tczew 1:0 a w finale wygrał z zawodnikiem z Armenii po werdykcie sędziowskim 4:0. To był również bardzo dobry start Tomka i dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.
Maciej Fryc zajął 5 miejsce w konkurencji kumite indywidualne juniorów - 61 kg. Tutaj mamy lekki niedosyt, ponieważ Maciej mógł tutaj zdobyć medal, brakło niewiele.
Marianna Stranz zajęła 5 miejsce w konkurencji kumite indywidualne 10-11 lat - 45 kg.
Borys Sojka zajął 7 miejsce w konkurencji kumite indywidualne 10-11 lat - 35 kg - kończy informację trener Champion Team Witold Wojciechowski.