Żołnierze wyklęci oczami młodych

  Żołnierze wyklęci oczami młodych

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Żołnierze wyklęci oczami młodych
  1/16
  przejdź do galerii

  ©stow. Patriotyczny Głogów

  Konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych pt. „Żołnierze Wyklęci -Bohaterowie Niezłomni” rozstrzygnięty.
  Konkurs zorganizowany przez stowarzyszenie „Patriotyczny Głogów” został oficjalnie rozstrzygnięty podczas gali w głogowskim muzeum. Odbyło się ono 1 marca, w dniu święta Żołnierzy Wyklętych.

  Jury oceniło ponad 150 prac i wybrało laureatów w trzech grupach wiekowych. Klasy I-III: 1. miejsce Aniela Garbacz z SP nr 7, 2. miejsce Lena Mysłowska z SP w Jaczowie, a 3. miejsce Piotr Leszczyński z SP 7.

  Zwycięzcy z klas IV-VI: 1. miejsce Julia Roszak z SP 14, 2. miejsce Karolina Olszewska z SP 10, a 3. miejsce Kaya Bertolucci z SP 10.

  W kategorii uczniów gimnazjalnych wygrali:

  1. miejsce Martyna Halas z G 4, 2. miejsce Martyna Mikołajewska z G3, a 3. miejsce Klementyna Adamczak z Gimnazjum Dwujęzycznego.

  Oprócz nagród głównych, jury wyróżniło dodatkowo 16 prac głogowskich uczniów.

  - Widzimy, że poziom prac jest wyższy niż w ubiegłym roku, technika ich wykonania bardzo różnorodna - przyznał Marcin Marciszak ze stowarzyszenia „Patriotyczny Głogów”, które organizowało konkurs. - Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie, bo to wspaniały hołd, jaki oddaliście Bohaterom.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama