Ważne
  Złotoryja będzie miała obwodnicę, a przynajmniej jej część

  Złotoryja będzie miała obwodnicę, a przynajmniej jej część

  Mateusz Różański

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zdj. ilustracyjne

  Zdj. ilustracyjne ©Fot. Janusz Wojtowicz / Polskapresse

  Od lat mówi się o konieczności wyprowadzenia części ruchu ze Złotoryi. Rozpisano właśnie przetarg, który ma być pierwszym krokiem w tę stronę.
  Zdj. ilustracyjne

  Zdj. ilustracyjne ©Fot. Janusz Wojtowicz / Polskapresse

  Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Złotoryi, a dokładniej - jej pierwszej części. Bowiem zamiast wyprowadzić ruch ze strony Legnicy obwodnicą w kierunku Jeleniej Góry, droga skończy swój bieg w rejonie Wilczej Góry.

  Planowana droga ma mieć około 5 kilometrów długości. Zacznie się rondem na trasie łączącej Złotoryję z Jaworem, nieco ponad pół kilometra od trasy na Legnicę.

  Pierwszym wyzwaniem dla wykonawcy będzie postawienie mostu nad Kaczawą, który ma się pojawić zaraz za rondem. Ma mieć przynajmniej 3 m wysokości i zostanie obudowany ekranami dźwiękochłonnymi.

  Następnie droga będzie łukiem od strony południowej omijała Złotoryję i koło Wilczej Góry, na wysokości ulicy Bolesława Krzywoustego (podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej), dotrze do drugiego ronda. Na tym zakończy się obecny etap prac. Z pewnością odcinek ten nieco odciąży miasto, bo pojadą nim auta do zakładów w strefie.

  Kiedy powstanie kolejny odcinek obwodnicy? Nie wiadomo. Pewne jest, że miasto potrzebuje objazdu, bo cały ruch z Legnicy do Jeleniej Góry biegnie przez centrum Złotoryi.

  Potencjalni wykonawcy pierwszego odcinka obwodnicy będą mieli trzy lata na jej zbudowanie. Inwestycja zostanie wykonana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Co ciekawe, istotna będzie nie tylko cena, ale też okres gwarancji. Bowiem przy wyborze najkorzystniejszej oferty, zamawiający będzie kierował się kryterium ceny (60 proc.) oraz okresem gwarancji (40 proc.).

  Pierwotnie koszt budowy szacowano na ok. 45 mln zł. Oferty można składać w DSDiK do 3 kwietnia.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A mapa???

   zed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dziennikarz wziął kasę z artykuł i mapę też do kieszeni!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rondo

   kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   krzyżówka jawor legnica złotoryja będzie przebudowana ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo