ZGM dostał kasę na pilne zadania. Na co będą wydane?

  ZGM dostał kasę na pilne zadania. Na co będą wydane?

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rada miasta na wniosek prezydenta przyznała 202 tys. zł dotacji dla Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Głogowie. Pieniądze są przeznaczone na konkretne, najpilniejsze zadania.
  Z miejskiej dotacji zostaną m.in wymienione chodniki przy Armii Krajowej 1d-f

  Z miejskiej dotacji zostaną m.in wymienione chodniki przy Armii Krajowej 1d-f ©Grażyna Szyszka

  Najwięcej, bo 100 tys. zł pochłoną remonty w budynkach komunalnych na dwóch osiedlach Śródmieście i Hutnik. Dzięki miejskiej dotacji ZGM przygotuje lokale pod zasiedlenie i naprawi piece kaflowe, a kilkadziesiąt starych, ponad 17-letnich piecyków gazowych, które w każdej chwili grożą wybuchem zostaną wymienione na nowe.

  - Część mieszkańców doczeka się wreszcie wymiany okien, do których uprawnia ich zresztą nasz regulamin - mówi Adam Butyński, dyrektor ZGM-u. - A takich wniosków jest bardzo dużo. W tym roku realizujemy te złożone w 2013 roku. Zresztą niemal wszystkie remonty wykonujemy na wnioski naszych mieszkańców. I to takie prace, czy zadania, których w żaden sposób nie da się dłużej odkładać.

  W ramach dotacji w budynku przy ulicy H. V. Żelaznego na osiedlu Hutnik zostanie wymieniona też instalacja domofonowa wraz z unifonami. Kolejne 20 tys. zł pochłonie kapitalny remont kotłowni przy ul. Krochmalnej, obsługującej budynki nr 6 - 7, 11. ZGM ogłosiła już wcześniej przetargi na wykonawcę napraw, by zdążyć przed sezonem grzewczym.

  Z miejskich pieniędzy skorzystają też mieszkańcy budynku przy ul. Armii Krajowej 1f-h. Za 17 tys. zł ZGM planuje tam utwardzić drogi wewnętrzne, wymienić nawierzchnię chodnika i zagospodarować teren po wyburzonej piaskownicy.

  Na pokrycie wywozu odpadów gabarytowych gminny zakład wyda 25 tys. zł. Jak mówi dyrektor ZGM, częstotliwość ich usuwania w ramach gospodarki odpadami nie jest wystarczająca, a zalegające wokół śmietników zużyte meble i sprzęt AGD są przedmiotem częstych skarg i uwag mieszkańców. Dodatkowe pieniądze pozwolą na zapłacenie jeszcze pięciu takich wywozów do końca roku.

  Na liście wydatków jest też 40 tys.zł na dodatkowe koszenia traw.

  Na 2016 rok ZGM otrzymało dotację podstawową w wysokości 2,4 mln zł. Jak mówi dyrektor ZGM, te dodatkowe 202 tys. zł są bardzo potrzebne.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama