Zamiast wygaszania będzie nabór uczniów

  Zamiast wygaszania będzie nabór uczniów

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dyrektorka szkoły Elżbieta Sawczak podzieliła się dobrą nowiną. Kurator nie pozwolił zamknąć szkoły.
  - Decyzja kuratora jest wiążąca, nie będzie wygaszania naszej szkoły - powiedziała na spotkaniu z rodzicami Elżbieta Sawczak, dyrektorka Technikum nr 6 przy ul. Folwarcznej. Chodzi o negatywne stanowisko kuratora wobec podjętej w tej sprawie uchwały rady powiatu.

  Na spotkaniu z rodzicami szefowa szkoły przekazała również uzasadnienie decyzji, którą kuratorium oświaty wydało 20 lutego.

  - Kurator wskazał argumenty jednej i drugiej strony, niemniej jednak argumenty szkoły przeważyły - wyjaśniała Elżbieta Sawczak. - To między innymi unikalny charakter szkoły, bo w tej chwili na Dolnym Śląsku niewiele jest szkół kształcących w branży rolniczo-przyrodniczej. To atut i powód, by szkołę wzmacniać i rozwijać. To również nasza bardzo dobra baza dydaktyczna, którą szkoła dysponuje. Ponadto duże znaczenie miało solidarny opór społeczności szkolnej, ale też wsparli nas partnerzy i instytucje, z którymi na co dzień współpracujemy - wyliczała dyrektor szkoły dodając, że zapowiadane przez powiat zażalenie do Ministra Edukacji Narodowej nie wstrzymuje postanowienia kuratora.

  Szkoła przygotowuje się już do naboru uczniów, którzy jak zapewnia dyrektor Sawczak, interesują się kierunkami nauczania.

  - Liczymy też na współpracę ze starostwem - dodaje. - Dostaliśmy kolejną szansę i zrobimy wszystko, by jej nie zmarnować.

  Technikum nr 6 przygotuje się też do jubileuszu 60-lecia szkoły. Uroczystości zaplanowano na maj.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama