Zagrożenie lawinowe. Droga na Śnieżkę zamknięta

  Zagrożenie lawinowe. Droga na Śnieżkę zamknięta

  ALKA

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Z powodu zagrożenia lawinowego i trudnych warunków Karkonoski Park Narodowy zamknął Drogę Jubileuszową na Śnieżkę. Na szczyt wiedzie tylko jedna trasa.
  Z powodu zagrożenia lawinowego Droga Jubileuszowa na Śnieżkę została zamknięta. Na szczyt można wejść tzw. Zakosami

  Z powodu zagrożenia lawinowego Droga Jubileuszowa na Śnieżkę została zamknięta. Na szczyt można wejść tzw. Zakosami ©Marcin Oliva Soto

  Z powodu zagrożenia lawinowego i trudnych warunków Droga Jubileuszowa na Śnieżkę została zamknięta na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy Domu Śląskim do skrzyżowania ze szlakami prowadzącymi na szczyt Śnieżki od strony Czarnego Grzbietu. Wędrować na szczyt można szlakiem czerwonym, tzw. Zakosami.

  - W Karkonoszach, na szlakach panują trudne warunki. Obowiązuje trzeci, znaczny, stopień zagrożenia lawinowego - ostrzegają pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego.

  Warunki na szlakach
  W szczytowych partiach Karkonoszy warunki są bardzo trudne. Wieje wiatr południowo - zachodni 9 m/s, temperatura wynosi ok. -7,5 stopnia. Widzialność jest bardzo dobra, do 50 km. Trudno jest przejść szlakami turystycznymi w górnych partiach: jest sporo zasp, a miejscami lód.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   widzialność do 50 km

   czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Trzeba przyznac ,ze niektorzy maja bujna wyobraźnię,zeby widzialność wynosiła do 50 km.Trudno o takie warunki w lato :-) Nic tylko sie pakowac i jechac w gory :-)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie wiem co niby w tym dziwnego

   czytelnik z odrobiną wiedzy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Przy dobrej widoczności, wiele razy w roku można z Wrocławia oglądać Karkonosze, w tym Śnieżkę, która jest od centrum Wrocławia oddalona o jakieś 100 km.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama