Wyciek gazu w Jeleniej Górze. Ewakuowano 56 osób

  Wyciek gazu w Jeleniej Górze. Ewakuowano 56 osób

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wyciek gazu w Jeleniej Górze. Ewakuowano 56 osób

  ©Alina Gierak

  W studzienkach przy ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze strażacy stwierdzili obecność gazu. Zamknięto dla samochodów wiadukt. Ewakuowano 56 mieszkańców z narożnego budynku przy skrzyżowaniu ulic Wincentego Pola i Złotniczej.
  Wyciek gazu w Jeleniej Górze. Ewakuowano 56 osób

  ©Alina Gierak

  Z powodu wycieku gazu skrzyżowanie ulic Wincentego Pola, Złotniczej i Drzymały było zamknięte dla ruchu samochodów i pieszych. Policja kierowała na objazdy już na wysokości Alei Solidarności i od ulicy Wojska Polskiego.

  - Został także zamknięty ruch pociągów - informuje Andrzej Ciosk oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze. Pasażerowie przez kilka godzin podróżowali autobusami zastępczymi.


  O niebezpieczeństwie poinformował strażaków kierowca, który ok. godz. 16.40 przejeżdżał ulicą Wincentego Pola. - Zauważył ogień, wydostający się z jednej ze studzienek. Strażacy stwierdzili, że pokrywa była uchylona, zaś w studzienkach jest gaz.

  Prawdopodobnie doszło do awarii gazociągu, gaz dostał się do studzienek kanalizacyjnych i telekomunikacyjnych. Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej w tym jednostka specjalistyczna z Legnicy. Około godziny 22. ewakuowani mieszkańcy powrócili do swoich domów.

  W związku z awarią sieci gazowej mogły wystąpić utrudnienia w ruchu oraz ograniczenia w dostawach gazu dla odbiorców indywidualnych. Pogotowie gazowe pozamykało także poszczególne zawory gazowe, aby dojść do studzienki, w której prawdopodobnie uszkodzona została instalacja.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama