Wściekłe pszczoły atakowały na rowerowym szlaku

  Wściekłe pszczoły atakowały na rowerowym szlaku

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wściekłe pszczoły atakowały na rowerowym szlaku
  Jakubów/Dankowice - Zagrożenie na drodze między miejscowościami
  Wściekłe pszczoły atakowały na rowerowym szlaku
  To nie jest normalne. Wybrałem się z wnukami na rower. Zawsze jeździmy wokół Głogowa, często trasą prowadzącą z Jakubowa do Dankowic. Ale teraz nie da się tam przejechać. To jest ścieżka polna, na której często ktoś jeździ rowerem. Teraz zablokował nas jednak rój pszczół. Ktoś przy samej drodze postawił ule i nie dało się przejechać. Jeszcze wstawił tabliczkę, że zbliżanie się grozi pożądleniem - skarży się pan Józef, nasz Czytelnik.

  Postanowiliśmy sprawę sprawdzić. Pojechaliśmy na miejsce, gdzie okazało się, że ścieżka faktycznie jest nieprzejezdna. Nasz dziennikarz boleśnie przekonał się o tym na własnej skórze. Uli nie zobaczyliśmy, bo nie dało się pieszo dojść dalej, nie narażając się na kolejne użądlenia. Co ważne, nawet spokojne zachowanie nie uchroniło przed atakiem pszczół. Owady były wyraźnie rozwścieczone.

  - Tam były ule, ale wydaje mi się, że ktoś je chyba tego dnia rano zabierał - mówi sołtys Dankowic, Maria Świerk. - Ale jeśli faktycznie nadal jest tam pełno pszczół to ostrzegę mieszkańców. Czasem ktoś tam chodzi laskiem na spacer.

  Zagrożenie zbadała też głogowska policja.  - Na wskazane miejsce wysłaliśmy dzielnicowego. Faktycznie są tam ule, jednak stoją już około 100 metrów od drogi, więc nie są już tak blisko jak pierwotnie informowano. Będziemy mieli jednak to miejsce na oku. Jeśli będą jakieś niepokojące sygnały o pszczołach, będziemy wzywać specjalistów, żeby się tym zajęli - mówi podinspektor Bogdan Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama