Ważne
  WOŚP w mieście i powiecie

  WOŚP w mieście i powiecie

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  WOŚP w mieście i powiecie
  1/45
  przejdź do galerii

  ©Grażyna Szyszka

  W Głogowie zagrali na rekord! Udało się uzbierać blisko 120 tys. zł! Podczas finału były parady, koncerty i licytacja
  Niedzielna kwesta dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udowodniła, że głogowianie mają dobre serca i otwarte portfele. Wolontariusze zebrali do puszek w sumie 96.762,36 zł. Dodatkowo z licytacji doszło 22.445 zł. W sumie głogowianie przekazali na orkiestrę 119.207,36.

  Wśród licytowanych fantów był także spływ kajakiem z prezydentem miasta Rafaelem Rokaszewiczem. Na kwotę 4,8 tys. zł wylicytował go Jarosław Radko.


  W niedzielę na ulicach Głogowa kwestowało wielu wolontariuszy. Wśród nich byli też pracownicy firmy OVB Allfinanz Ubezpieczenia Krystian Renkaw. Nie tylko zbierali pieniądze do puszek, ale zapraszali zmarzniętych wolontariuszy do swojej j siedziby przy ul. Polskiej na gorącą herbatę, kawę i domowe ciasto.

  - Ludzie chętnie wrzucali pieniądze do puszek, a jedna pani ofiarowała swój złoty zaręczynowy pierścionek - opowiada Krystian Renkaw. - Dała go na 25. finał orkiestry, bo sama była już 25 lat szczęśliwą mężatką.

  Rok temu dla WOŚP uzbierano w Głogowie 90.377,43.

  Wielkie brawa należą się też mieszkańcom Bukwicy w gminie Żukowice. Sztab działający w stowarzyszeniu „Bukwica - Dolina Miłości” przekazał dla WOŚP kwotę 27.273,49 zł!

  Równie ofiarni okazali się mieszkańcy gminy Kotla, którzy do puszek swoich wolontariuszy wrzucili 10.433,09 zł. Sztab zarejestrował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, który do współpracy zaprosił Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli, Przedszkole Niepubliczne „Chatka Puchatka” z Głogówka, OSP Kotla oraz sołectwa gminy Kotla. Również w Kotli padł rekord, ponieważ rok temu zbiórka była niższa o 3 tys. zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo