Wielkie święto polskiego kina w Głogowie

  Wielkie święto polskiego kina w Głogowie

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wielkie święto polskiego kina w Głogowie
  1/30
  przejdź do galerii
  9. Festiwal Reżyserii Filmowej to nie tylko rywalizacja o miano najlepszego filmu, ale też spotkania z gwiazdami, rozmowy o sztuce, spektakle czy koncerty
  Przez cały tydzień głogowianie mieli szansę osobiście spotkać i poznać osoby znane i zasłużone dla polskiego kina. Wśród nich byli reżyserzy tacy jak Jerzy Hoffman, Krzysztof Łukaszewicz czy Wojciech Wójcik, ale też aktorzy: Daniel Olbrychski, Grażyna Wolszczak, Joanna Szczepkowska, Bronisław Cieślak, Robert Gonera, Zbigniew Zamachowski czy Jan Nowicki. Część z nich pojawiła się na ulicach miasta, niektórych można było poznać w kawiarence festiwalowej, a jeszcze innych podczas spotkań organizowanych dla fanów.

  Festiwal rozpoczął się galą, podczas której wręczono statuetki Kryształowego Dzika dla Jerzego Hoffmana (za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej) oraz Daniela Olbrychskiego (za twórczą współpracę aktora z reżyserem). Ale festiwal to również konkurs na najlepsze filmy. Przez cały tydzień głogowianie mogli oglądać produkcje biorące udział w festiwalu. W czwartek (16 czerwca) jury wybrało najlepszy tytuł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama