Walczyli na wirtualnych arenach

  Walczyli na wirtualnych arenach

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Walczyli na wirtualnych arenach
  Młodzi zawodnicy zmierzyli się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej
  Walczyli na wirtualnych arenach
  Osiem reprezentacji lokalnych szkół wzięło udział w e-sportowym turnieju zorganizowanym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Przyznane zostały w nim dwa pierwsze miejsca. Trafiły one do ekipy I Liceum Ogólnokształcącego oraz z Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego.

  League of Legends to gra, która zrobiła furorę w świecie elektronicznej rozgrywki. Na całym świecie grają w nią miliony osób, a e-sportowe turnieje przyciągają nie tylko zawodników, ale również rzesze kibiców. Również w Polsce organizowane są takie duże imprezy.

  W Głogowie jednak e-sport wciąż raczkuje, choć chętnych do gry nie brakuje. Amatorskie turnieje organizowane są dosyć rzadko. W tą lukę wstrzeliła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, która zorganizowała turniej w ramach X Głogowskich Dni Nauki i Sztuki.

  Jeden z pucharów trafił do ekipy z I Liceum Ogólnokształcącego. W skład drużyny weszli: Michał Klimczak, Bartek Staszuk, Błażej Jaskólski, Kacper Matecki oraz Jakub Ujejski.

  - Podczas ostatniego meczu mieliśmy chwilę kryzysu przed kilka błędów taktycznych, ale udało nam podnieść. Fajnie, że taki turniej został zorganizowany, przydałoby się ich więcej w Głogowie - mówią zawodnicy. - Choć na takie bardziej profesjonalne imprezy to już musielibyśmy poćwiczyć, bo w takim składzie graliśmy w sumie po raz pierwszy i nie byliśmy jeszcze do końca zgrani. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja do zagrania w Głogowie!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama