Wakacyjna praca pod skrzydłami spółdzielni

  Wakacyjna praca pod skrzydłami spółdzielni

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Młodzi głogowianie wykonują prace porządkowe na osiedlach
  1/2
  przejdź do galerii

  Młodzi głogowianie wykonują prace porządkowe na osiedlach ©arch. SM Nadodrze

  W SM Nadodrze trwają przygotowania do rekrutacji głogowskiej młodzieży, która chce zarobić pieniądze na wakacje.
  Na tą wiadomość czeka z pewnością wielu młodych głogowian - Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” zaprasza do programu „Wakacyjna Praca dla Młodych”. Rekrutacja odbędzie się we wtorek, 21 czerwca w holu Miejskiego Ośrodka Kultury. Tego dnia karty zgłoszeniowe będzie można składać w godzinach od 14 do 16. Potem nastąpi losowanie uczestników. Pracę w dwóch lipcowych turnusach znajdzie 112 osób. Każdy z nich, za dwa tygodnie pracy, zarobi po 500 zł brutto. Być może nie jest to wysoka kwota, ale o tym jak bardzo pożądana przez młodych ludzi, świadczą tłumy na rekrutacji. Na spotkania przychodzi wówczas kilka razy więcej chętnych niż jest miejsc.

  - Do tej pory w dziesięciu edycjach udział wzięło blisko półtora tysiąca osób - informuje Mateusz Kowalski, młodszy specjalista - Młodzi ludzie będą wykonywać proste prace konserwatorskie i pielęgnować tereny zielone należące do Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze i Gminy Miejskiej Głogów, która praktycznie od samego początku jest współorganizatorem programu, co roku przekazuje też dofinansowanie na organizację zadania - dodaje.

  W sumie na wakacyjną pracę młodych głogowian spółdzielnia wyda 80 tys. zł, z czego 50 to dofinansowanie z urzędu miasta.

  Pierwszy dwutygodniowy turnus rozpocznie się 4 lipca, drugi - 18 lipca.

  Podobnie jak w poprzednim roku, także i tym razem, zatrudnienie znajdą również osoby niepełnoletnie. Warunkiem jest jednak ukończenie 16. roku życia najpóźniej w dniu rekrutacji do programu (tj. 21 czerwca). Górną granicą wieku jest natomiast 20 lat. Każdy z młodych pracowników przejdzie szkolenie BHP.

  Głogowska spółdzielnia jest jedną z nielicznych w kraju, która organizuje wakacyjna pracę na młodzieży.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama