W szkołach biją źródełka

  W szkołach biją źródełka

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W szkołach biją źródełka
  Na szkolnych korytarzach przybywa punktów woda do picia.
  W szkołach biją źródełka
  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 korzystają mają w swojej placówce źródełko z pitną wodą. W styczniu, na jednej ze ścian korytarza zamontowali je pracownicy głogowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

  - Cieszymy się, że tak szybko PWiK zareagowało na naszą prośbę - powiedziała Beata Kornas, pedagog w SP 2. - Już w czasie montażu dzieci były bardzo zainteresowane źródełkiem. Jestem przekonana, że podobnie jak w innych szkołach, będzie się ono cieszyło powodzeniem wśród dzieci.


  Od chwili uruchomienia źródełka, na każdej przerwie dzieci ustawiają się do niego w długiej kolejce. - Ta woda jest taka dobra - zachwalali uczniowie SP 2.

  Dyrektor szkoły przy al. Wolności Mariola Kokot przyznała, że zainteresowanie uczniów zamontowanym przez PWiK urządzeniem przerosło wszelkie oczekiwania. - Dzieci są zachwycone, a my się cieszymy, że piją zdrową wodę zamiast słodzonych napojów - zapewnia. - Na pewno źródełko będzie szczególnie cenne i potrzebne w latem.

  Warto podkreślić, że źródełka umożliwiają ugaszenie pragnienia bez konieczności stosowania plastikowych butelek lub kubków. Są bardzo proste w obsłudze. Wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów. Urządzenia posiadają stosowne certyfikaty oraz atesty.

  Do tej pory PWiK zamontowało już podobne urządzenia w pięciu szkołach na terenie Głogowa. Działają one w I Liceum Ogólnokształcącym, szkołach podstawowych nr 3, 7 i 10 oraz w Gimnazjum nr 5.

  SP 2 jest szóstą placówką. Dzieci i młodzież mogą już korzystać w sumie z dziewięciu źródełek zamontowanych na korytarzach szkół.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama