To już koniec sklepu Głogosia?

  To już koniec sklepu Głogosia?

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  PSS Społem sprząta lokal przy alei Wolności. Przez prawie 50 lat działał w nim sklep spożywczy.
  To już koniec sklepu Głogosia?

  ©Grażyna Szyszka

  Zaskoczeni i zdezorientowani klienci od kilku dni odbijają się od zamkniętych drzwi sklepu spożywczego „Głogosia” przy alei Wolności. Placówka zarządzana przez Powszechną Spółdzielnię Spożywców „Społem” w Głogowie zakończyła działalność. Obecnie trwa likwidacja sklepu, czyli wywożenie towarów i regałów.

  Co się stało, że po 46 latach działalności w tym samym lokalu „Głogosia” przechodzi do historii? - W listopadzie skończyło się nam trzymiesięczne wypowiedzenie najmu. Nasz sklep miał już wieloletnią tradycję, ponieważ działał od 1970 roku. I klientom i nam jest go bardzo szkoda - mówi Magdalena Zgondek, prezes PSS „Społem” jednak po więcej informacji na temat przyczyn zamknięcia „Głogosi” odsyła nas do właściciela lokalu czyli Spółdzielni Mieszkaniowej „Nadodrze”.

  Anna Młyniec, kierownik zespołu ds. lokali użytkowych informuje, że wypowiedzenie umowy było reakcją spółdzielni na działania PSS „Społem”, która na drodze sądowej podjęła próbę przejęcia lokalu użytkowego, będącego majątkiem spółdzielni. Jak ustaliliśmy, sprawa o ustalenie, kto ma do niego prawo toczy się od trzech lat.

  W obronie sklepu stanęli klienci, którzy złożyli nawet w spółdzielni petycję. - Tu zawsze był sklep i często robiłam w nim zakupy - mówi pani Maria, która mieszka w pobliskich blokach. - Komu on przeszkadzał?

  - Petycja podpisana przez klientów sklepu rzeczywiście trafiła do spółdzielni - dodaje Anna Młyniec ze spółdzielni. - Traktujemy ją jako głos mieszkańców za tym, by w lokalu prowadzona była nadal działalność z tej samej branży.

  Obecnie lokal został wystawiony do wynajęcia. Pięcioosobowa załoga sklepu znajdzie zatrudnienie w innych placówkach PSS- u.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama