Tańsze przejazdy pociągami Kolei Dolnośląskich

  Tańsze przejazdy pociągami Kolei Dolnośląskich

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dzięki biletowi zintegrowanemu jazda pociągami KD i komunikacją miejską jest tańsza

  Dzięki biletowi zintegrowanemu jazda pociągami KD i komunikacją miejską jest tańsza ©fot. Dariusz Gdesz

  Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich S.A. i Bogusław Rogiński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu podpisali umowę dotyczącą tzw. „Biletu zintegrowanego Wałbrzych”. Usługa ta obniży koszty podróży osób korzystających z komunikacji miejskiej w Wałbrzychu i kolejowej organizowanej przez Koleje Dolnośląskie S.A.
  Dzięki biletowi zintegrowanemu jazda pociągami KD i komunikacją miejską jest tańsza

  Dzięki biletowi zintegrowanemu jazda pociągami KD i komunikacją miejską jest tańsza ©fot. Dariusz Gdesz

  Jest ona adresowana przede wszystkim do osób regularnie podróżujących koleją na trasie pomiędzy Wałbrzychem i Wrocławiem oraz Wałbrzychem i Jelenią Górą, które korzystają z biletów miesięcznych Kolei Dolnośląskich i elektronicznych biletów (e-kart) wałbrzyskiej komunikacji miejskiej. Od października obie usługi można łączyć i płacić zdecydowanie mniej niż dotychczas.

  - Posiadacze imiennych miesięcznych biletów kolejowych Kolei Dolnośląskich, którzy korzystają również z wałbrzyskiej komunikacji miejskiej, nie będą już musieli doładowywać e-kart.
  Przedłużając ważność imiennego biletu na pociągi KD będą mogli wykupić w kasie kolejowej i dołączyć do niego również specjalny znaczek. Upoważnia on do przejazdów autobusami komunikacji miejskiej, kursujących nie tylko po Wałbrzychu ale również sąsiednich gminach - mówi Bogusław Rogiński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

  „Bilet zintegrowany Wałbrzych” to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim oszczędności. Dla porównania za bilet miesięczny Kolei Dolnośląskich na trasie Wałbrzych Miasto - Wrocław Główny trzeba zapłacić 294 zł plus 90 zł za 30-dniowy bilet normalny na komunikację miejską w Wałbrzychu. Łącznie 384 zł. Od początku października łącząc obie usługi zapłacimy odpowiednio: 249,90 zł i 76 zł, czyli razem 325,90 zł. Dzięki łączeniu usług miesięcznie można zaoszczędzić 58,10 zł.

  Kolejny przykład to regularne podróżowanie na linii Wałbrzych Miasto - Jelenia Góra. Kupując bilety normalne osobno zapłacimy 274 zł i 90 zł, czyli razem 364 zł. Kupując bilety w pakiecie zapłacimy 232,90 zł i 76 zł, czyli razem 308,90 zł.

  Dzięki temu w ciągu miesiąca zaoszczędzimy 55,10 zł. Informacje dotyczące cen na poszczególnych liniach oraz o obowiązujących ulgach, zostały opublikowane w regulaminie „Bilet zintegrowany Wałbrzych”. Jest on dostępny na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich. Sprzedaż biletów prowadzą wyłącznie biura obsługi klienta i kasy biletowe Kolei Dolnośląskich na dworcach: Jelenia Góra, Kłodzko Główne, Wałbrzych Miasto i Wrocław Główny.

  - Czynimy starania, by w najbliższym czasie usługa „Bilet zintegrowany Wałbrzych” została poszerzona o komunikację miejską we Wrocławiu - wyjaśnia Bogusław Rogiński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hhh

   Hhhh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   .
   [IMG]http://i68.tinypic.com/2j4xa47.jpg[/IMG]

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   [IMG]http://i68.tinypic.com/2j4xa47.jpg[/IMG]

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama