Szturmem po pracę

  Szturmem po pracę

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Szturmem po pracę
  1/30
  przejdź do galerii
  Rekordowa liczba chętnych do wakacyjnej pracy
  Średnio 3,5 osoby na jedno miejsce - tylu chętnych przyszło na rekrutację do wakacyjnej pracy, którą od ponad 10 lat oferuje młodzieży Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze”. Losowanie szczęśliwców odbyło się 21 czerwca w holu MOK. Wzięła w nim udział rekordowa liczba chętnych, czyli 310 osób. Pierwszy, dwutygodniowy turnus rozpocznie się 4, a drugi 18 lipca. Młodzież zarobi po 500 zł brutto.

  Głogowianie przyznaje, że w naszym mieście nie ma wielu ofert na zarobienie własnych pieniędzy. Dlatego Ania z Technikum nr 2 drugi raz zgłosiła się na rekrutację licząc, że i w tym roku poszczęści się jej w losowaniu.

  - Na Piastowie sprzątałam klatki schodowe, a zarobione pieniądze wydałam na własne potrzeby - mówi i dodaje, że w tym roku przyprowadziła młodszą koleżankę Wiktorię Śmigaj.

  Po raz drugi o pracę zawalczył Łukasz z ZSzOI. - Rok temu nie miałem szczęścia w losowaniu, więc liczę, że teraz się uda - mówi.

  Spółdzielnia da w tym roku pracę 112 młodym ludziom, z czego połowa to osoby młodociane.

  - Podzielimy ich na osiem osiedli, gdzie będą wykonywać prace porządkowe, konserwacyjne oraz nasadzenia na terenach zielonych - wyjaśnia Mateusz Kowalski, młodszy specjalista z SM „Nadodrze”. - Nasi pracownicy są z nich zadowoleni. Lokatorzy też, choć niektórzy zamieniają się czasem w dozorców i pilnują, jak młodzież pracuje.

  Mateusz Różański przyznaje, że choć głogowska młodzież chętnie pracuje i bardzo się stara, to nie sądził, że są też i takie osoby, którym trzeba pokazać jak trzymać miotłę czy grabie. - Uświadomiłem sobie, że moje pokolenie z obecnym dzieli przepaść, bo my wiedzieliśmy jak się posługiwać takim sprzętem - śmieje się 34-letni pracownik spółdzielni.

  Na wypłaty na młodych głogowian pójdzie w sumie 80 tys. zł, z czego 50 tys. zł pochodzi z kasy urzędu miasta.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama