Ważne
  Szpital będzie mieć nowoczesny tomograf

  Szpital będzie mieć nowoczesny tomograf

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Podpisanie umowy na nowy TK dla szpitala

  Podpisanie umowy na nowy TK dla szpitala ©Grażyna Szyszka

  We wrześniu wymiana TK, a po nowym roku w szpitalu ma być rezonans magnetyczny.
  Podpisanie umowy na nowy TK dla szpitala

  Podpisanie umowy na nowy TK dla szpitala ©Grażyna Szyszka

  Głogowski Szpital Powiatowy zamieni wysłużony Tomograf Komputerowy na urządzenie najnowszej generacji. W ramach podpisanej kilka dni temu umowy, dostarczy go firma Simens Healthcare. Warunki zakupu TK negocjował zarząd szpitala w nowym składzie. To prezes Edward Schmidt i wiceprezes Marek Bestrzyński

  -Wybraliśmy, naszym zdaniem, absolutnie najlepszy produkt dla naszego szpitala - zapewnia prezes medycznej placówki Edward Schmidt. - Nowy tomograf, oprócz wysokiej jakości obrazowania, gwarantuje pacjentom niższe o 60 procent dawki promieniowania rentgenowskiego niż sprzęt do tej pory dostępny na rynku

  Jak zapewnia prezes szpitala, aparat jest znacznie szybszy od poprzedniego i zdecydowanie bardziej ekonomiczny w eksploatacji poprzez zastosowanie systemów oszczędzających energię, pracę lampy rentgenowskiej oraz systemów nadzorujących pracę skanera.

  Urządzenie, n a którym obecnie wykonywane są badania pacjentów ma siedem lat i jak zapewnia szef szpitala, jest sprawny.

  - Nie czekamy aż dojdzie do awarii, lecz wymieniamy go w najlepszych technologicznie momencie, by zachować ciągłość usług - dodaje prezes.

  Tydzień na testowanie sprzętu i szkolenie załogi

  Sprzęt ma być dostarczony do szpitala w połowie września. Wymiana starego aparatu na nowy, łącznie z przeszkoleniem załogi i testowaniem tomografu, potrwa około tygodnia. Dodatkowo pomieszczenie, w którym stanie, będzie klimatyzowane.

  Nowoczesne urządzenie kosztuje blisko milion złotych i ma być spłacany w ratach przez pięć lat ze środków własnych szpitala.

  Obiecali po nowym roku rezonans magnetyczny

  - Stawiamy na rozwój naszej medycznej placówki i świadczenie usług na wysokim poziomie - dodaje starosta głogowski Jarosław Dudkowiak. - Dlatego decyzją zarządu powiatu i szpitala postanowiliśmy, że od nowego roku w głogowskim szpitalu będą także wykonywane badania metodą rezonansu magnetycznego. Takiego urządzenia nigdy u nas nie było, a jest potrzebne.

  Pomieszczenia na rezonans są już wygospodarowane na parterze szpitala, obok laboratorium. Wciąż nie wiadomo jeszcze, czy urządzenie miałoby należeć do szpitala, czy też badania pacjentów świadczyłaby firma zewnętrzna.

  - Naszym zadaniem jest zapewnienie pacjentom dostępu do badania rezonansem magnetycznym w ramach świadczenia Narodowego Funduszu Zdrowia, co nie wyklucza też działalności komercyjnej na tym urządzeniu - wyjaśniał prezes Schmidt.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo