Strażacy z Serbów będą mieli nowy wóz. Ich stary pojazd...

  Strażacy z Serbów będą mieli nowy wóz. Ich stary pojazd ledwo zipie

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Strażacy z Serbów będą mieli nowy wóz. Ich stary pojazd ledwo zipie
  Do końca roku jednostka OSP Serby ma wzbogacić się o nowoczesny wóz gaśniczy
  Strażacy z Serbów będą mieli nowy wóz. Ich stary pojazd ledwo zipie
  Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Serbów jest już o krok od zakupu nowego samochodu gaśniczego. Udało się już zebrać wszystkie środki na ten cel. We wtorek, 18 października, w urzędzie gminy Głogów podpisana została umowa o przekazaniu jednostce blisko pół miliona złotych. Gmina przez blisko rok starała się zdobyć środki z różnych źródeł.

  - Za nami kilkanaście wyjazdów do Wrocławia, kilkadziesiąt telefonów. Troszeczkę trzeba było wokół tych środków pochodzić, ale udało się - mówi Joanna Gniewosz, wójt gminy Głogów.

  W sumie samochód ma kosztować 780 tysięcy złotych. Gmina ze środków własnych przekazała na ten cel 280 tys. Kolejne środki pochodziły też od Fundacji KGHM (50 tys.), Urzędu Marszałkowskiego (40 tys.), gminy miejskiej Głogów (100 tys.) oraz starostwa powiatowego w Głogowie (10 tys.). Oprócz tego OSP Serby otrzymało też środki z Krajowego Rejestru Ratowniczo-Gaśniczego (170 tys.), Komendanta Wojewódzkiego PSP (20 tys.), głogowskiego nadleśnictwa (4 tys.) oraz innych źródeł.

  - Pojazd, który chcemy kupić za te pieniądze to samochód marki MAN. To dosyć duże auto na solidnym podwoziu. Warto dodać, że jest to nowa generacja pojazdów, więc jego wyposażenie będzie na najwyższym poziomie - mówi Marian Lalak, naczelnik OSP Serby.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo