Stowarzyszenie zaprasza na rajd z kijkami i na rowerach

  Stowarzyszenie zaprasza na rajd z kijkami i na rowerach

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Celestyna Meryk

  Celestyna Meryk

  Nowe stowarzyszenie zaprasza na rajd z kijkami i na rowerach.
  Celestyna Meryk

  Celestyna Meryk

  Miłośnicy chodzenia z kijkami nie mogą przegapić tej imprezy. Na sobotę, 25 marca, zaplanowano dla nich ciekawą, ośmiokilometrową trasę wokół Głogowa, którą zakończy wspólne ognisko na Górkowie.

  Chodziarzy poprowadzi instruktorka Celestyna Meryk ze stowarzyszenia „Bardziej Głogów”, które działa zaledwie od kilkunastu dni. Jego prezesem został Robert Przybylski, a tworzy grupa ludzi, która już nie raz dała się poznać w naszym mieście z charytatywnych działań na rzecz potrzebujących. Znani są z akcji „Mikołaje na rowerach”, ale też ze spontanicznej pomocy przy remoncie mieszkania głogowianki.

  W stowarzyszeniu Celestyna Meryk jest odpowiedzialna za organizowanie grupowych treningów Nordic Walking. Sama chodzi z kijami od kilku lat i chce zarazić tą zdrową pasją innych głogowian. Pierwsza najbliższa okazja do tego będzie właśnie w sobotę, 25 marca.

  - Tego dnia zapraszam wszystkich chętnych na rajd z kijkami - mówi głogowianka. - Pomaszerujemy przez piękne rejony Głogowa i jego najbliższej okolicy.

  Grupa wyruszy spod ratusza o godzinie 11 i Miejską Fosą przejdzie do parku przy ul, Piastowskiej. Następnie dróżkami dotrze w pobliże Widziszowa, a potem fragmentem osiedla Piastów Śląskich do zalesionych terenów Górkowa.

  - To miejsce jest idealne na spacery z kijkami, bo są tam już niemal gotowe trasy, a do tego jest cudna przyroda, piękna okolica no i widoki - zachwala pani Celestyna.

  Z Górkowa kijkarze ruszą jeszcze do Szczyglic, a potem dotrą na tory motocrossowego, gdzie zaplanowano ognisko na zakończenie rajdu.Udział w imprezie jest bezpłatny, a kiełbaski do pieczenia należy wziąć we własnym zakresie.

  - Zapraszam każdego, kto ma kije i ochotę na dłuższy, bo około dwugodzinny marsz - mówi trenerka. - Początkującym pokażę, jak należy chodzić, by było zdrowo i przyjemnie.  Wspólne ognisko dla dwóch rajdów

  Marzeniem pani Celestyny jest utworzenie w Głogowie i okolicy sieci ścieżek dla kijkarzy. Tym bardziej, że mamy ku temu idealne warunki. Ulubiona trasa trenerki wiedzie od Szczyglic przez Grębocice, Turów i kończy się na Górkowie i liczy w sumie 10 km.

  Tego samego dnia i o tej samej godzinie, równolegle do kijkarzy wystartuje również rajd rowerowy. Cykliści pojadą w okolice Jakubowa i Bądzowa (trasa ok. 30 km) i zakończą rajd również na torze motocrossowym, przy wspólnym ognisku z kijkarzami.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama