Spotkaj się z gwiazdami

  Spotkaj się z gwiazdami

  Robert Migdał

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zbigniew Zamachowski
  1/4
  przejdź do galerii

  Zbigniew Zamachowski

  Znakomici reżyserzy i wielcy aktorzy będą gościć od 11 do 16 czerwca w Głogowie. Dziewiąty już Festiwal Reżyserii Filmowej nie odbędzie się w Jeleniej Górze, jak rok temu, ale właśnie u nas.
  Impreza od tego roku przenosi się do Głogowa.

  - To bardzo piękne miasto, z nowoczesnym kinem Cinema 3D, w którym odbywać się będą projekcje połączone ze spotkaniami, ale również miasto z niewątpliwie ogromnym potencjałem filmowym: tu przecież kręcono m.in. „Piątkę z ulicy Barskiej” w reżyserii Aleksandra Forda i „Farbę” Michała Rosy - mówi Stanisław Dzierniejko, dyrektor Festiwalu.

  Wielkie otwarcie 9. FRF rozpocznie się uroczystą galą, 11 czerwca, w Miejskim Ośrodku Kultury, o godzinie 19.30. Poprowadzi ją m.in. Anna Dereszowska, która wystąpi ze swoim recitalem: pt. „Instrukcja obsługi kobiety”. Tego dnia zostaną też wręczone pierwsze, festiwalowe nagrody - „Kryształowe dziki”. Za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej „kryształowego dzika” otrzyma reżyser Jerzy Hoffman, twórca m.in. „Potopu”, „Starej baśni” i „Znachora”. Wielkie nazwisko w świecie filmu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama