Ważne
  Sejmik wyjeżdża

  Sejmik wyjeżdża z Wrocławia. Najbliższa sesja w Kłodzku

  Zdjęcie autora materiału
  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Roman Szełemej

  Roman Szełemej ©Dariusz Gdesz / Polskapresse

  Najbliższa sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odbędzie się, nie jak zazwyczaj we Wrocławiu, tylko w Kłodzku. Radni sejmiku w tym roku obradować będą także w Trzebnicy.
  Roman Szełemej

  Roman Szełemej ©Dariusz Gdesz / Polskapresse

  O zorganizowaniu wyjazdowych sesji sejmiku mówiło się już od dłuższego czasu. W tej sprawie list do władz województwa napisał nawet prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Uważa, że Dolny Śląsk to region dwóch prędkości. Jego zdaniem południe województwa rozwija się wolniej niż reszta regionu. Według niego w niektórych rejonach narastają różnice w rozwoju i poziomie cywilizacyjnym w stosunku do lidera województwa, jakim jest Wrocław. Prezydent Wałbrzycha uważa, że jednym z elementów zrównoważenia rozwoju Dolnego Śląska jest przybliżenie ośrodków administracji samorządu województwa mniejszym miejscowościom.

  - Zwoływanie sesji sejmiku w mniejszych, peryferyjnych miejscowościach Dolnego Śląska niewątpliwie przybliżyłoby radnym istotę i charakterystykę problemów oraz barier rozwojowych lokalnych społeczności - uważa prezydent Wałbrzycha.

  Wyjazdowa sesja zostanie zorganizowana już w tym miesiącu, ale jak mówi Paweł Wróblewski, przewodniczący sejmiku, takie rozwiązanie rozważano już dawno, jeszcze przed listem prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

  - W tym celu zakupiliśmy specjalny system do głosowania, który pozwoli nam obradować poza Wrocławiem. Dzięki wyjazdowym sesjom radni będą mogli poznać bliżej problemy regionu. Chodzi także o promocję sejmiku - mówi Paweł Wróblewski.
  Pod koniec miesiąca radni będą obradować w Kłodzku. Jeszcze w tym roku radni wyjadą z Wrocławia raz jeszcze. Nadzwyczajna sesja sejmiku, z okazji święta województwa, odbędzie się również poza granicami Wrocławia, w Trzebnicy.

  Sejmik województwa jest organem stanowiącym i kontrolnym województwa. Kadencja sejmiku trwa 4 lata.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spokojnie przed wyborami pójdzie materiał

   Kto jest od kogo w nadzorowanej przez Zarząd jednostce (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jak się załatwia pracę rodzinom , rodzinom burmistrzów, rodzinom kierowników, sąsiadom.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No

   tak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Zaczynają się trząść pośladki oni boją się ,że niedługo trafia do pierdla. Znowu zaczynają omamiać ludzi,obiecywać gruszki na wierzbie.To stary komuchowy sposób.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szopka! Już PO jeździło z własnymi stołkami po Polsce, więc niedaleko pada jabłko....

   Ludziom z Zarządu Województwa czas podziękować! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Przybylski i spółka wozi się po DŚ bo we Wrocławiu nie mają czym się pochwalić. Co z BŁD Panowie? Co z PPP Panowie? Strach pada przed wyborami - w końcu się siebie i swoich nieźle za państwowe...rozwiń całość

   Przybylski i spółka wozi się po DŚ bo we Wrocławiu nie mają czym się pochwalić. Co z BŁD Panowie? Co z PPP Panowie? Strach pada przed wyborami - w końcu się siebie i swoich nieźle za państwowe poustawiało! Wymiecie Zarząd to pół urzędów wymiecie z kierowniczych i dyrektorskich stanowisk, ba, nawet z sekretarskich! Macie więc o co walczyć! Życzę niepowodzenia w przyszłych wyborach! Precz z układami za pieniądze obywateli!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybory samorządowe tuż, tuż!

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   Wybory się zbliżają to trzeba kampanię sobie robić, tylko kto za te wyjazdowe posiedzenia radnych zapłaci? Niektórych to nawet dynamit nie oderwałby od stołka radnego!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama