Samochodówka i budowlanka mają zjazd!

  Samochodówka i budowlanka mają zjazd!

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Samochodówka i budowlanka mają zjazd!
  1/20
  przejdź do galerii
  Święto Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych. Zjazd absolwentów już 27 maja.
  W sobotę, 27 maja Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci czeka wyjątkowe wydarzenie. Z okazji 50. rocznicy działalności szkoły organizowany jest zjazd absolwentów „samochodówki” i „budowlanki”.

  - Do tej pory mamy w sumie ponad 13 tysięcy absolwentów - przyznaje Sylwia Chodor, wicedyrektor ZSSiB. - Udział w zjeździe zapowiedziało ponad 200 osób. Najstarsi absolwenci, którzy się pojawią to rocznik 1971. Czekamy jeszcze na kolejne zgłoszenia i zapraszamy na klasowe spotkania po latach - dodaje wicedyrektor.

  Zaplanowane na 27 maja uroczystości rozpoczną się o godz. 10 mszą świętą odprawioną w kościele pw. Bożego Ciała na starówce. O godz. 12 rozpoczną się obchody jubileuszu w budynku szkoły przy ul. Piastowskiej 2a. Po odsłonięciu pamiątkowej tablicy absolwenci udadzą się do klas. O godz. 14 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się uroczysta akademia. Druga część zjazdu to biesiada absolwentów w Hali Widowiskowo - Sportowej (od godz. 16.30). Koszt uczestnictwa -100 zł (35 zł materiały o szkole + 65 zł biesiada).

  Zasadnicza Szkoła Samochodowa w Głogowie ruszyła w 1967 roku. W 1972 roku utworzono Liceum Zawodowe, a trzy lata później Zespół Szkół Samochodowych.

  Zasadnicza Szkoła Budowlana Głogowskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego ruszyła w 1975 r. W tym samym roku oddano nową szkołę, a pół roku później internat. Od września 2004 roku, decyzją rady powiatu, obie szkoły połączono w Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych. Dyrektorem szkoły jest Janina Nóżka.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama