Ważne
  Rzucił się z nożem na ratownika medycznego

  Rzucił się z nożem na ratownika medycznego

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rzucił się z nożem na ratownika medycznego
  Wezwani na pomoc ratownicy musieli stawić czoła furiatowi
  Rzucił się z nożem na ratownika medycznego
  Tragicznie mogła zakończyć się interwencja głogowskiego pogotowia w mieszkaniu przy ul. Piotra Skargi, do której doszło we wtorek, 9 maja. 34-letni ratownik został tam zaatakowany za pomocą noża.

  Pogotowie zostało wezwane do mężczyzny, który miał atak padaczki. Gdy dotarli na miejsce, rzekomy poszkodowany czekał na nich w drzwiach. W ręku trzymał kuchenny nóż.

  - Pomimo wezwania do odłożenia go, mężczyzna zaatakował nim 34 - letniego ratownika, próbując zadać cios w brzuch. Tylko szybka reakcja, sprawność fizyczna i przygotowanie na takie sytuacje, pozwoliły ratownikowi na wytrącenie noża z ręki agresora a następnie jego obezwładnienie. Ratownicy działali tylko we dwoje. Wezwali policjantów, którzy zatrzymali 62 - latka. Wiele wskazuje na to, że jest to osoba mogąca cierpieć na chorobę psychiczna. Decyzją lekarza po zbadaniu został skierowany na dalsze konsultacje psychiatryczne - mówi podinspektor Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej policji.

  Jeśli jednak okaże się, że mężczyzna był poczytalny, za atak na ratownika grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo