Rośnie liczba policyjnych interwencji

  Rośnie liczba policyjnych interwencji

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rośnie liczba policyjnych interwencji
  Mieszkańcy wnioskowali o więcej kontroli i więcej mandatów dla łamiących prawo
  Rośnie liczba policyjnych interwencji
  Komendant Powiatowy Policji w Głogowie spotkał się z mieszkańcami osiedli Śródmieście, Stare Miasto i Ostrów Tumski. Podczas debaty Mariusz Bużdygan opowiedział głogowianom o tym jak wyglądała w tym roku praca policji w ich okolicach. Odpowiedział również na pytania zadawane przez mieszkańców miasta.

  Z wystąpienia komendanta jasno wynikało to, że w ostatnich latach spadła liczba przestępstw. Jednocześnie jednak funkcjonariusze wyruszają na coraz więcej patroli i biorą udział w większej ilości interwencji. W tym roku tych ostatnich było już blisko 9,2 tys.

  - Najczęstsze zgłaszane nam przez mieszkańców problemy to głośne zachowanie w lokalach rozrywkowych, niszczenie mienia, kradzieże mienia, żebractwo i bezdomność, problemy z parkowaniem oraz kradzieże w sklepach. W tym ostatnim przypadku najczęściej łupem padają artykuły kosmetyczne oraz alkohole - mówi Mariusz Bużdygan.

  Głogowianie, którzy spotkali się z komendantem, mieli jednak wiele uwag dotyczących bezpieczeństwa. Zgłaszali między innymi potrzebę zwiększenia ilości patroli pieszych.

  - Musicie państwo prowadzić też więcej kontroli i karać kierowców za łamanie przepisów. Zwłaszcza młodzi ludzie jeżdżą tak, jakby byli królami szos. Musicie więcej karać ludzi, żeby się nauczyli - mówiła jedna z uczestniczek spotkania.

  Oberwało się jednak także pieszym. Rowerzyści zwracali między innymi uwagę na fakt, że bardzo często zastawiane są ścieżki rowerowe.

  - Często na drodze spotykam na przykład matki z wózkami dziecięcymi. Ich miejsce jest przecież na chodniku - skarżyła się inna mieszkanka.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama