Robotnik ma zmiażdżone ramie

  Robotnik ma zmiażdżone ramie

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Robotnik ma zmiażdżone ramie
  We wtorek, 9 sierpnia, na linii kolejowej między Głogowem, a Wróblinem Głogowskim doszło do poważnego wypadku przy pracy. W jego wyniku mocno ucierpiał 52-letni mężczyzna, który demontował szyny z torowiska.
  Robotnik ma zmiażdżone ramie
  - Do zdarzenia doszło w trakcie prac związanych z demontażem torowiska. Operator koparki nie zauważył mężczyzny, który w tym czasie zajmował się cięciem szyny palnikiem i najechał na jego rękę - informuje nas Łukasz Szuwikowski z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. - Poszkodowany pracownik ma zmiażdżone prawe przedramię. Mężczyznę przewieziono do głogowskiego szpitala.

  Początkowo lekarze nie wykluczali, że zmiażdżoną rękę trzeba będzie amputować. Trwają jednak starania, by ją uratować. Wciąż nie wiadomo jednak czy mężczyzna odzyska pełną sprawność. - Sprawą tą zajmie się teraz legnicki oddział Państwowej Inspekcji Pracy - dodaje Ł. Szuwikowski.

  Wiadomo, że obydwaj pracownicy w chwili wypadku byli trzeźwi. Nie wiadomo jeszcze jak PIP zakwalifikuje wypadek i czy ktoś zostanie za niego ukarany.

  Firma budowalana, w której zatrudniony jest poszkodowany 52-latek wymienia dla kolei niektóre torowiska na linii łączącej Głogów z Zieloną Górą.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama