Radwanice

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Radwanice

  Dziewczęta zagrają w finale wojewódzkim. Drużyna uczennic z Gimnazjum w Radwanicach awansowała do Finału Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt ,,Piłkarska Kadra Czeka’’. Strefowy finał odbył się we wtorek, 10 maja na boisku Klubu Sportowego Zadzior, w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS. W historii szkoły to pierwsze tak wysokie miejsce dziewczęcej drużyny. Ponadto zawodniczka Paulina Rymarowicz otrzymała statuetkę dla najlepszej zawodniczki, a Wiktoria Fraczek dla najlepszego bramkarza .
  Drużynę przygotował i prowadził Zdzisław Śnioszek, nauczyciel wychowania fizycznego. 4 czerwca drużyna weźmie udział w finale wojewódzkim w grupie 8 najlepszych drużyn dziewcząt z województwa dolnośląskiego. Organizatorem gminnego turnieju był UKS ,,Alternatywa’’ działający przy Gimnazjum w Radwanicach. Współorganizatorem było Dolnośląskie Zrzeszenie LZS, które było fundatorem pucharów, statuetek i dyplomów dla zawodników.

  Radwanice/Pęcław/ Żukowice

  Głosuj na dwie wsie zgłoszone do konkursu. NIVEA organizuje kolejną akcję „Podwórko NIVEA”, a w ramach akcji zbuduje 40 nowych miejsc dla dzieci w miejscowościach które uzyskają największa liczbę głosów. W tej edycji konkursu gmina Radwanice zgłosiła dwie miejscowości - Przesieczną i Nową Kuźnię. W konkursie bierze udział także gmina Pęcław. Nowy plac zabaw mógłby powstać na terenie za świetlicą wiejską w tej miejscowości.

  O plac zabaw Nivea walczą też mieszkańcy gminy Żukowice, a konkretnie wsi Kłoda.

  Aby wziąć udział w głosowaniu, wystarczy posiadać aktywny adres e-mail, wejść na stronę www.nivea.pl/podworko2016, znaleźć swoją lokalizację i oddać głos. Każdego dnia z jednego adresu e-mail można oddać jeden głos. Głosowanie trwa od 5 maja do 30 czerwca i jest podzielone na II etapy. W pierwszym etapie trwającym do 2 czerwca, place zabaw wygra 20 lokalizacji z największą liczbą głosów. Analogicznie w etapie II trwającym od 3 do 30 czerwca. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku udało się wygrać plac zabaw dla miejscowości Lipin.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama