Ważne
  Postawią pomnik księcia z budżetu obywateli?

  Postawią pomnik księcia z budżetu obywateli?

  Mateusz Różański

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  61 projektów zgłoszono w nowej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa weryfikacja złożonych przez mieszkańców pomysłów
  Legniczanie przez miesiąc składali swoje projekty do Legnickiego Budżetu Obywatelskiego, który w tym roku wynosi 2,2 mln zł. Wpłynęło 61 pomysłów. - Wnioski są dobrze przygotowane, w ich opracowanie włożono dużo pracy - informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prezydenta.

  Wśród projektów, podobnie jak w ubiegłych latach, jest wiele placów zabaw, pojawiły się również takie pomysły, jak linarium dla dzieci, ale też strefy seniora, chodniki, a nawet pomnik księcia Henryka Pobożnego, który miałby stanąć na placu Słowiańskim.

  Teraz wszystkie projekty muszą przejść weryfikację formalną. Ostateczna ich lista ogłoszona zostanie do 27 czerwca. Głosowanie rozpocznie się 3 października tego roku i potrwa tydzień. Wyniki poznamy 22 października.

  W ubiegłych latach w ramach LOB zbudowano kilka siłowni plenerowych, boiska, czy plac zabaw - Wioska Słowiańska. W tym roku pomysłow jest mniej niż we wcześniejsyzch edycjach LOB. W pierwszej edycji było to 91 wniosków, potem 73, a przed rokiem 87.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo