Policjanci przechwycili 400 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  Policjanci przechwycili 400 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  BO

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Dariusz Gdesz, Polska Press

  Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali mężczyznę, który przewoził 400 tysiące sztuk papierosów bez polskiej akcyzy. Gdyby towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 300 tys. złotych. Przemytnik trafił do aresztu.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Dariusz Gdesz, Polska Press

  Policjanci patrolujący ulicę Armii Krajowej w Zgorzelcu próbowali zatrzymać samochód do kontroli. Kierowca zignorował jednak ich sygnały i zaczął uciekać w kierunku Lubania. Jechał z niedozwoloną prędkością, jednocześnie łamiąc inne przepisy drogowe. Podczas ucieczki zmuszał kierowców do zjeżdżania na pobocze. W pewnym momencie ścigany porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Przebiegł kilkaset metrów, ale policjanci go dogonili.


  27-letni mieszkaniec Lubina trafił do aresztu. W samochodzie uciekiniera policjanci znaleźli 400 tysięcy papierosów bez polskiej akcyzy. Oszacowano, że gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 300 tys. złotych tytułem nieodprowadzonego podatku.

  Podejrzany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka kara finansowa i utrata nielegalnego towaru. Ponadto 27-latek stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna odpowie również przed sądem za wszystkie popełnione w trakcie ucieczki wykroczenia w ruchu drogowym.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ktoś tu kłamie ...

   wroc5 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   " 400 tysięcy papierosów bez polskiej akcyzy. Oszacowano, że gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 300 tys. złotych tytułem nieodprowadzonego podatku."...rozwiń całość

   " 400 tysięcy papierosów bez polskiej akcyzy. Oszacowano, że gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 300 tys. złotych tytułem nieodprowadzonego podatku."

   Czyli wynika że Skarb Państwa straciłby 300 000 zł : 400 000 szt = 0,75 zł na jednej sztuce papierosa ? Czyli 15 zł na paczce papierosów ? Tych samych za które w kiosku zapłacisz 13 zł ?

   Czy osoba która to wyliczyła , lub zamieściła ten artykuł uważa czytających za idiotów ?

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak państwo okradać obywateli, to dobrze.

   Kali (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   A jak obywatele okradać państwo, to źle.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama