Policja zlikwidowała "dziuplę" z rowerami o wartości około...

  Policja zlikwidowała "dziuplę" z rowerami o wartości około 100 tys. zł

  PJ

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policja zlikwidowała "dziuplę" z rowerami o wartości około 100 tys. zł
  Policjanci z Jeleniej Góry przechwycili i zabezpieczyli 50 rowerów skradzionych za granicą. Zatrzymano w tej sprawie dwóch mężczyzn. Za kradzież i paserstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
  Policja zlikwidowała "dziuplę" z rowerami o wartości około 100 tys. zł
  Funkcjonariuszom z Jeleniej Góry udało się ustalić, że 39-letni mieszkaniec tamtejszego powiatu prawdopodobnie posiada kradzione rowery o łącznej wartości blisko 100 tys. zł.

  Podczas przeszukania jego posiadłości odnaleziono i zabezpieczono w sumie 47 jednośladów. W trakcie wyjaśniania okoliczności tej sprawy okazało się, że 39-latek otrzymywał rowery od innego mężczyzny i jego zadaniem była ich sprzedaż.

  Oczywiście drugi z podejrzanych - 36-letni jeleniogórzanin - także jest już w rękach policji. Zabezpieczono u niego trzy rowery skradzione w jednym z państw Unii Europejskiej (najprawdopodobniej w Czechach lub w Niemczech), warte w sumie około 7 tys. zł.

  Policja w dalszym ciągu bada tę sprawę i stara się ustalić, skąd dokładnie pochodziły kradzione rowery i czy w ten proceder były zaangażowane więcej osób. Za kradzież i paserstwo podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama