Policja rozbiła grupę przestępczą kradnącą luksusowe auta....

  Policja rozbiła grupę przestępczą kradnącą luksusowe auta. Kolejna osoba zatrzymana

  PB

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policja rozbiła grupę przestępczą kradnącą luksusowe auta. Kolejna osoba zatrzymana
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©fot. policja

  Policjanci z Legnicy zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o udział w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżą luksusowych aut na terenie Polski i Europy. Według ustaleń śledczych, grupa ma na swoim koncie kradzież, co najmniej 60 samochodów.
  Kolejnego podejrzanego zatrzymali policjanci z legnickiej komendy miejskiej, prowadząc dalsze czynności związane z rozbitą grupą przestępczą, zajmującą się kradzieżami luksusowych aut na terenie Polski i Europy. 25–letni mieszkaniec Legnicy jest podejrzany o paserstwo kradzionych pojazdów i podzespołów pochodzących z kradzionych aut. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

  Efektem działań prowadzonych w tej sprawie przez dolnośląskich policjantów jest również zlikwidowanie kilku dziupli samochodowych oraz odzyskanie aut i podzespołów do nich.


  - Grupa zajmowała się przede wszystkim kradzieżą audi i bmw. Zabezpieczono znajdujące się w dziuplach dokumenty niektórych skradzionych samochodów. Ustalono także miejsca, w których przestępcy pozbywali się części pozostałych po rozłożeniu pojazdów - przyznaje Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.  W działania zostali zaangażowani także płetwonurkowie, którzy po przeszukaniu zbiorników wodnych położonych w okolicach Legnicy, odnaleźli sporo tablic rejestracyjnych, pochodzących ze skradzionych aut.

  Po przeprowadzonych czynnościach policja zatrzymała w tej sprawie siedem osób. Grozi im do 10 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama