Podawał się za syna i policjanta. Oszukał pięciu seniorów

  Podawał się za syna i policjanta. Oszukał pięciu seniorów

  MK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o oszustwa metodą na „wnuczka" i „policjanta". 21-latek oszukiwał seniorów w całej Polsce. Został zatrzymany w Myśliborzu (woj. zachodniopomoskie). Usłyszał 15 zarzutów.
  Jedną z poszkodowanych jest 69-letnia mieszkanka Zgorzelca. 21-latek zadzwonił do niej i podając się za syna poprosił o pilne wsparcie finansowe w związku z rzekomym wypadkiem drogowym. Następnie przekazał słuchawkę mężczyźnie, który podał się za policjanta. Ten stwierdził, że pieniądze są potrzebne, aby zapłacić ofiarom wypadku, by te nie złożyły doniesienia do prokuratury. Pokrzywdzona przekazała podstawionemu kurierowi 6 tys zł. Po krótkim czasie zorientowała się, że została oszukana.

  Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Myślibórz (woj. zachodniopomorskie), gdzie próbował oszukać kolejną starszą osobę. Jak ustalili policjanci, oszust działał na terenie całej Polski. Podobnych przestępstw dokonał m.in. w Barlinku (woj. zachodniopomoskie), Zawierciu (woj. śląskie) oraz w Brzesku (woj. małopolskie). W sumie usłyszał zarzuty dotyczące 5 oszustw oraz 10 usiłowań oszustwa. Łączne straty jakie spowodował to ok. 60 tys. zł.

  Teraz grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama