Pijany upór kierowcy

  Pijany upór kierowcy

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mieszkaniec gminy Jerzmanowa dwa razy jechał pijany i dwa razy wpadł.
  Policjanci musieli dwa razy zatrzymywać nietrzeźwego, 63-letniego kierowcę. Po raz pierwszy po tym, jak swoim autem dokonał szkody parkingowej. Po wykonaniu wszystkich czynności został zwolniony do domu. Wtedy policjanci otrzymali ponowny sygnał, że wsiadł za kierownicę. Tym razem mężczyzna trafił do policyjnego aresztu a kara jakiej może się spodziewać może być znacznie surowsza.

  63-letni mieszkaniec gminy Jerzmanowa popił w niedzielę, 3 lipca.
  Wieczorem policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego. Za kierownicą forda siedział 63 - latek, który był sprawcą szkody parkingowej. Okazało się, że jest nietrzeźwy i ma prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Nie miał też uprawnień do kierowania. Został zatrzymany a po wykonaniu czynności, zwolniony do domu. Kilkanaście minut po zwolnieniu sprawcy policjanci ponownie zostali zawiadomieni o tym, że 63 - latek wsiadł za kierownicę swojego auta.

  - Tym razem zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Istniała bowiem obawa, że jego zachowanie stanowi realne zagrożenie zarówno dla innych uczestników ruchu drogowego jak i dla niego samego - informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej komendy policji. - Mężczyzna musi się teraz liczyć ze sporymi konsekwencjami swojego działania, zwłaszcza finansowymi.

  Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd obligatoryjnie orzeka nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. zł.

  Rzecznik policji przypomina, że nowelizując przepisy zaostrzono sankcje dla kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz dla kierujących, którzy znajdując się w tym stanie spowodowali wypadek drogowy. W pierwszej kolejności wydłużono okres zakazu prowadzenia pojazdów, z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo