Pijany na motorowerze uciekał przed policją

  Pijany na motorowerze uciekał przed policją

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Paweł Relikowski

  Średzcy policjanci kontrolowali ruch na jednej z ulic gminy Miękinia, kiedy zauważyli podejrzane zachowanie jadącego na motorowerze. Mężczyzna wiózł też pasażera. Okazało się, że 26-latek, który kierował pojazdem, jest pijany - miał ponad 3 promile. Gdy policjanci zaczęli go ścigać, chciał ominąć radiowóz, ale przewrócił się. Był poszukiwany i już wcześniej karany za jazdę po alkoholu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Paweł Relikowski

  Policjanci z patrolu dawali motorowerzyście wyraźne znaki, by zatrzymał się do kontroli. Kierowca jednak zaczął uciekać. Następnie próbując brawurowo wyminąć radiowóz, stracił panowanie nad motorowerem i przewrócił się.

  – Zarówno on, jak i jego pasażer, poza otarciami na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Od kierowcy policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, jak się okazało miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji.

  26-letni mieszkaniec gminy Miękinia był poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Był już wcześniej karany za kierowanie pojazdem po pijanemu i wtedy orzeczono wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz został więc zatrzymany w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 5 lat więzienia za recydywę. Dodatkowo funkcjonariusze nałożyli na niego mandat w wysokości 500 złotych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama