Pedofil próbował zgwałcić dziewczynkę

  Pedofil próbował zgwałcić dziewczynkę

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci zatrzymali 31-latka, który spowodował psychozę w Wałbrzychu i okolicach. Prokuratura twierdzi, że próbował zgwałcić kilkuletnią dziewczynkę. Wśród informacji na temat 31-latka pojawiają się m.in. te, że malował twarz jak Joker - fikcyjna postać z filmu o Batmanie.
  Pedofil próbował zgwałcić dziewczynkę
  Informacje o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, który zaczepia dzieci oraz kobiety, najpierw w okolicach Kamiennej Góry, a później Wałbrzycha, krążyły w portalach społecznościowych od kilkunastu dni. Niektórzy publikowali również jego zdjęcia i zarzucali, że policja nic nie robi by go zatrzymać. Problem polegał na tym, że żadna z osób publikujących informacje na temat osobnika, prawdopodobnie o skłonnościach pedofilskich, nie złożyła oficjalnego zawiadomienia w tej sprawie.

  W końcu nastąpił przełom w sprawie. W poniedziałek (26 września) Komisariat V Policji w Wałbrzychu przyjął oficjalne zgłoszenie od kobiety, której córka była zaczepiana przez obcego mężczyznę.
  Do zdarzenia doszło w piątek (23 września) w Szczawnie-Zdroju. Kobieta wysłała swoje dziecko po zakupy do sklepu i obserwowała je przez okno. W pewnym momencie do dziewczynki podszedł mężczyzna, chwycił ją za rękę i zaczął coś mówić. Widząc to matka wybiegła z domu. Mężczyzna prawdopodobnie przestraszył się i uciekł. Z relacji nieletniej wynika, że mężczyzna powiedział do niej m.in., że „wygląda jak chłopczyca i zrobi z niej kobietę”.

  Jeszcze w dniu oficjalnego zgłoszenia sprawy, Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu wydała nakaz zatrzymania mężczyzny. Dzień później był już w rękach policji. Okazało się, że to 31-latek pochodzący ze Słupska, ale ostatnio mieszkający w Ustce. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. 31-latek został przewieziony do aresztu we Wrocławiu. Śledczy muszą bowiem ustalić, czy jest on osobą, która miała zdolność rozpoznawania swoich czynów w chwili ich popełniania.

  - Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowanie zgwałcenia osoby małoletniej. Przestępstwo to jest traktowane jak zbrodnia, za którą grozi wyrok nie mniejszy niż 3 lata pozbawienia wolności. Ponadto prokurator postawił mężczyźnie zarzut kierowania gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności - mówi Marcin Witkowski, prokurator rejonowy w Wałbrzychu.

  Być może lista zarzutów pod adresem 31-latka będzie większa. Wszystko zależy od tego, czy do prokuratury zgłoszą się kolejne pokrzywdzone osoby. Na razie nie wiadomo, czy mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem jako osoba w pełni poczytalna, czy też jako osoba ze zdiagnozowaną chorobą psychiczną. W drugim przypadku sąd nie będzie mógł orzec wobec mężczyzny kary pozbawienia wolności tylko umieszczenie w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

  Tymczasem śledczy gromadzą materiał dowodowy w sprawie. Wśród informacji, które dotarły do wałbrzyskiej policji jest m.in. ta, że 31-latek w tym samym dniu, kiedy usiłował zgwałcić osobę małoletnią, był widziany w godzinach przedpołudniowych na terenie objętego monitoringiem centrum sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój w Wałbrzychu. W trakcie pobytu na terenie miasta był także widywany na terenie Galerii Victoria, gdzie został sfotografowany. Wśród informacji na temat 31-latka pojawiają się m.in. te, że malował twarz jak Joker - fikcyjna postać z filmu o Batmanie.

  Czytaj także

   Komentarze (46)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytam po co jest policja i na co czekała ?

   jeszczepolak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   W takich przypadkach to się nie czeka na zawiadomienie tylko się działa natychmiast !!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Moje zycie

   m (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Ja takich przypadków w zyciu miałam 2. Ponadto w tramwaju zbok głaskał się koło mnie. Żałuję tylko jednego, że ani moja mama, ani ja nie zgłosiłśmy na mi/policję.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brawo dla policji

   zboczeńcom zdecydowane nie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Wreszcie policja zaczęła łapać prawdziwych zboczeńców, a nie udawać , że ciężko pracuje i oskarżać niewinnych lub głupich ludzi, do których wypisują jakieś nimfomanki, co podają fałszywe dane i...rozwiń całość

   Wreszcie policja zaczęła łapać prawdziwych zboczeńców, a nie udawać , że ciężko pracuje i oskarżać niewinnych lub głupich ludzi, do których wypisują jakieś nimfomanki, co podają fałszywe dane i zawyżają sobie wiek.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nietoperek

   Szymon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   Jaki kraj z rzadem taki i batmanek

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szedł w marszu równości???

   m (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

   Pewnie szedł w dzisiejszym marszu równości we Wrocławiu...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do gazu

   cyrkowiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

   to wszystko jakieś chore. Złapią go, posadzą i co dalej?Będą go resocjalizować?Co siedzi w mózgu takiego,żeby się za dzieci brać.No ku..a.Zwierzęta takie nie są

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uciąć

   Cynik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 3

   Przeszkadza mu k*****, to uciąć.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to ksiądz co uciekła z plebanii?

   hihihi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 13

   a w Zawierciu jakiś księzulek spier... z PLEBANII to nie on?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mieszkowski?

   mir (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 14

   Trochę podobny do Mieszkowskiego, nie?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   -

   Asia z Pęgowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 14

   Pewnie głosował na niesioła w ostatnich wyborach.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama