Odnowią Park Słowiański w Głogowie [FILM]

  Odnowią Park Słowiański w Głogowie [FILM]

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Odnowią Park Słowiański w Głogowie [FILM]
  W tym roku rozpocznie się pierwszy etap rewitalizacji Parku Słowiańskiego. Na początku odremontowany zostanie Pomnik Koalicji Antyhitlerowskiej.
  Odnowią Park Słowiański w Głogowie [FILM]
  Od dawna mówiło się o odnowieniu znajdującego się w centrum miasta parku. W ratuszu przygotowano już dokumentacja związana z projektem rewitalizacji. Teraz urząd czeka na przyznanie pozwolenia na budowę. Plany renowacji są dość ambitne.

  – Odnowimy Pomnik Koalicji Antyhitlerowskiej. Niestety, z przyczyn proceduralnych nie zdążymy tym przed kwietniem (rocznica zakończenia walk o Głogów - dopisek redakcji).
  Mimo wszystko jednak pomnik w tym roku wreszcie doczeka się renowacji. Na otaczających go schodach nie będzie już płytek, a materiał szlachetny, jakim jest granit – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz.

  Na części ścieżek w parku położona będzie też nowa nawierzchnia oraz zamontowane nowe oświetlenie. Wymiana czeka też ławki i kosze na śmieci. Miasto planuje też odnowę mniejszej fontanny. Na remont tej dużej trzeba jeszcze poczekać.

  – To osobna sprawa. Przygotowujemy się do jej remontu. Możliwe, że ruszy on już w przyszłym roku. Z tego też powodu nie będziemy remontować teraz chodników wokół fontanny, aby nie niszczyć ich w trakcie późniejszych prac – zaznacza zastępca prezydenta Piotr Poznański.

  W planach jest również budowa wyjątkowego placu zabaw, który do parku ma przyciągać rodziny z całego miasta. Będzie on ucharakteryzowany na gród średniowieczny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama