Odnawiają MOP na A4. Kiedy jezdnia?

  Odnawiają MOP na A4. Kiedy jezdnia?

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Remontują Miejsce Obsługi Podróżnych Krajków. Skończy się przed wakacyjnymi korkami.
  W wakacje korki na autostradzie A4 są większe. Bo nie zmniejsza się liczba tirów, a przybywa osobówek

  W wakacje korki na autostradzie A4 są większe. Bo nie zmniejsza się liczba tirów, a przybywa osobówek ©Fot. jarosław jakubczak

  Do 29 czerwca potrwa remont Miejsca Obsługi Podróżnych Krajków i nie będzie można z niego korzystać. Następnie na wakacje odcinek autostrady od Opola w kierunku Wrocławia zostanie w pełni oddany kierowcom i nie będą tam prowadzone prace. Robotnicy wrócą dopiero 4 września.

  Po wakacjach kierowcy za węzłem Brzezimierz wjadą na zwężony fragment jezdni, gdzie prędkość będzie ograniczona. Zjadą z niego tuż przed bramkami poboru opłat w Karwianach. Ostatecznie utrudnienia czekają nas po wakacjach, bo GDDKiA obawia się korków. Nie jest jednak planowane otwieranie bramek w Karwianach z powodu tego remontu.

  Jak wyjaśnia Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, remont nie będzie prowadzony w wakacje, by nie generować dodatkowych utrudnień. Natężenie ruchu będzie duże w związku z wyjazdami na wakacyjny wypoczynek.

  Remont zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. - Wykonawca prac musi zejść z placu budowy do 30 czerwca, a ponownie może na niego wejść w poniedziałek, 4 września - informuje Szumiata.

  W pierwszym etapie, do 29 czerwca, w remoncie jest MOP Krajków (na 163. km A4, tuż przed węzłem Wrocław Wschód jadąc od strony Opola). MOP po drugiej stronie (na jezdni do Opola) nie wchodzi w zakres inwestycji.

  Główny remont zaplanowano od 4 września. Zostanie nim objęty odcinek jezdni od strony Opola w kierunku Wrocławia. Około dwa kilometry za węzłem Brzezimierz (na 175. kilometrze A4) kierowcy zjadą na zwężony fragment jezdni. Z remontu wyłączony będzie cały węzeł Wrocław Wschód. Kierowcy zjadą z odnawianego odcinka około 157. kilometra, przed bramkami poboru opłat w Karwianach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama