Noc w muzeum w klimacie XVII wieku

  Noc w muzeum w klimacie XVII wieku

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Noc w muzeum w klimacie XVII wieku
  Jakie atrakcje czekają na zwiedzających w czasie tegorocznej edycji akcji?
  Noc w muzeum w klimacie XVII wieku
  Kolejny rok z rzędu głogowskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne przyłączy się do akcji Europejskiej Nocy Muzeuów. Tym razem przypada ona 20 maja. Muzeum będzie można wtedy zwiedzać w godzinach od 17 do 24.

  - Tradycyjnie już, oprócz wystaw, które na co dzień można oglądać w Muzeum Archeologiczno - Historycznym, nie zabraknie także wielu dodatkowych atrakcji. Na pewno jedną z nich będzie kolejna wystawa, która wpisuje się w obchody 50-lecia MAH. Nosi ona tytuł „Librarium z dawnego Głogowa”. Właśnie podczas Nocy Muzeów wystawa ta zostanie otwarta dla zwiedzających - mówi rzecznik muzeum Maciej Iżycki.

  Także i w tym roku do głogowskiego zamku na Noc w Muzeum przyjedzie grupa rekontrukcji historycznej. Jej członkowie wcielą się w XVII wiecznych żołnierzy, którzy zaprezentują m.in. pokazy szermiercze. W ruch pójdą więc szable, szpady i rapiery. Podczas warsztatów będzie również okazja do krótkiej nauki fechtunku.

  - Dla tych, którym nie przypadnie do gustu szermierka, będą tańce. Na zamkowym dziedzińcu odbędą się bowiem pokazy tańca dworskiego z epoki renesansu. Podobnie jak w przypadku fechtunku, będzie możliwość wzięcia udziału w tanecznych warsztatach - dodaje M. Iżycki.

  Z kolei w Centrum Konferencyjno - Wystawienniczego od godziny 17 do 22 prezentowany będzie film „Muzeum utracone” przygotowany przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

  Współorganizatorem Nocy Muzeów w MAH jest Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa. Przedsięwzięcie finansowo wsparła Gmina Głogów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama