Nie będzie podziemnego hotelu i centrum rozrywki

  Nie będzie podziemnego hotelu i centrum rozrywki

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Tak wg. projektantów miała wyglądać łąka na os. Skalnym

  Tak wg. projektantów miała wyglądać łąka na os. Skalnym ©materiały inwestora

  Nie będzie podziemnego hotelu w Karpaczu. Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy decyzję burmistrza kurortu.
  Tak wg. projektantów miała wyglądać łąka na os. Skalnym

  Tak wg. projektantów miała wyglądać łąka na os. Skalnym ©materiały inwestora

  Burmistrz w ub. roku odmówił wydania decyzji środowiskowej dla podziemnego centrum rozrywki z hotelem sieci Hilton. Decyzję władz miasta próbował podważyć inwestor.

  - Nie uznaliśmy odwołania z powodów formalnych. Inwestor nie ma decyzji środowiskowej, uzgodnionej z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska - mówi Aleksandra Brylińska, prezes SKO w Jeleniej Górze.

  RDOŚ we Wrocławiu miał bowiem wątpliwości, czy projekt jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Podobne stanowisko zajął burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

  Według tego dokumentu 5-hektarowa działka na osiedlu Skalnym, na której miałby powstać 5-kondygnacyjny podziemny obiekt, została przeznaczona na rekreacyjny teren zielony. Można tam stawiać urządzenia sportowe, zbudować ścieżki, a na części działki urządzić parking. W planie dopuszczono też budowę budynków związanych z obsługą sportu lub rekreacji, ale nie mogą być one większe niż 150 mkw. Według urzędników RDOŚ, zamierzenia inwestora wykraczają poza zakres pojęcia tereny zieleni rekreacyjnej.

  Burmistrz Radosław Jęcek uważa, że Karpacz nie potrzebuje już kolejnych wielkich hoteli. Obawia się, że budowa zdezorganizowałaby życie całego miasta. - Przecież ten teren byłby wielką kopalnią. Z wykopu trzeba by wywieźć tysiące ton ziemi i skał - dodaje.

  Prace nad projektem podziemnego centrum rozrywki trwały kilka lat. Miał go sfinansować austriacki inwestor Jerri Nowikovski. Obiekt o powierzchni 55 tys. mkw. miał być schowany pod ziemią z uwagi na wymogi planu zagospodarowania przestrzennego. Na powierzchni miały powstać jedynie dwa wejścia oraz rampy do podziemnego parkingu.


  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Paris, Patrz ty na poprzedników.

   Jacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

   Oj Paris, Paris. Jakaś ty nieżyciowa. Zapytaj tych co na miejscu jak się nie takie sprawy załatwia. Hmm, kto tam na miejscu jest już? Ooo. mam GOŁĘBIEWSKI, chyba umie. :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   izerski

   Ostrzeżenie przed nierzetelnym portalem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   A ja przestrzegam wszystkich przed czytaniem portalu naszesudety.pl, gdzie administratorzy portalu Waldemar Brygier i Katarzyna Potocka-Brygier przeklejają z różnych portali artykuły pełne błędów,...rozwiń całość

   A ja przestrzegam wszystkich przed czytaniem portalu naszesudety.pl, gdzie administratorzy portalu Waldemar Brygier i Katarzyna Potocka-Brygier przeklejają z różnych portali artykuły pełne błędów, a czytelnicy prostujący błędy są przez nich obrażani i pomawiani. Panuje tam pełna premoderacja komentarzy (ciekawe czego się boi się Brygier) i komentarze odpowiadające na obraźliwe wpisy Brygierów i wyjaśniające fakty w ogóle nie są publikowane. Ostatnio na mój komentarz prostujący ewidentne bzdury w jednym z artykułów dostałą taką o to, mało elegancką odpowiedź ze strony autorów strony, pełną obraźliwych uwag o charakterze personalnym:

   "@izerski: chyba tylko z nazwy "izerski", bo pojęcie ma pan niewielkie o możliwościach komunikacyjnych w Górach Izerskich, ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc... Pierwszy pociąg przyjeżdża na Polanę o 8:42, potem kilka kolejnych regularnie co godzinę! Podobnie z czekaniem w Szklarskiej Porębie na przesiadkę też się pan nie popisał... Pierwsze cztery poranne połączenia z Jeleniej Góry to czekanie w Szklarskiej Porębie Górnej odpowiednio: 10, 33 5 i 5 minut... No, ale pohejtować zawsze można, prawda? :-/"

   Moja odpdowiedź w ogóle nie została zamieszczona:

   "Czyżby?

   Pociąg 8.29 ze Szklarskiej Poręby przyjeżdżający na Polanę o 8.42 - jede od 26.XII. do 20.III. a od 25.VI. do 4.IX. denně, od 26.III. do 19.VI. a od 10.IX. do 30.X. jede v 6, 7 a 2., 3., 26., 27.V. Gdzie napisałem nieprawdę? Proszę policzyć sobie ile dni w roku jeździ ten pociąg. Tak jak napisałem przez większą część roku nie jeździ.

   Co do skomunikowań:

   Harrachov - Szklarska Poręba Górna: 7.57 - 8.21
   Szklarska Poręba Górna - Wrocław: 9.11 - 12.16
   50 minut czekania

   Harrachov - Szklarska Poręba Górna: 8.57 - 9.21
   Szklarska Poręba Górna - Wrocław: 9.34 - 12.32
   13 minut czekania

   Harrachov - Szklarska Poręba Górna: 9.57 - 10.21
   Szklarska Poręba Górna - Wrocław: 10.41 - 13.46
   20 minut czekania

   Harrachov - Szklarska Poręba Górna: 11.57 - 12.21
   Szklarska Poręba Górna - Wrocław: 13.08 - 16.10
   47 minut czekania

   Harrachov - Szklarska Poręba Górna: 13.57 - 14.21
   Szklarska Poręba Górna - Wrocław: 15.09 - 18.14
   48 minut czekania

   Harrachov - Szklarska Poręba Górna: 15.57 - 16.21
   Szklarska Poręba Górna - Wrocław: 17.07 - 20.11
   46 minut czekania

   Harrachov - Szklarska Poręba Górna: 17.57 - 18.21
   Szklarska Poręba Górna - Wrocław: 19.08 - 22.18
   47 minut czekania

   Na 7 pociągów tylko 2 mają w miarę dobry czas na przesiadkę, większość około 50 minut.
   Dane za PKP PLK i cd.cz.

   A to tylko połączenia w jedną stronę, w drugą jest niewiele lepiej.

   Te pociągi co godzinę na Polanę to też tylko w 2 wakacyjne miesiące. Nawet nie mogą być dobrze skomunikowane w Szklarskiej, skoro do Szklarskiej pociągi przyjeżdżają w takcie 2h (bez względu na porę roku).

   Więc kto tu ma niewielkie pojęcie o komunikacji w Górach Izerskich?

   Waldemar Brygier i "Nasze Sudety"... Sudety tylko z nazwy."

   Widać Waldemarowi Brygierowi i Katarzynie Potockiej-Brygier bardzo zależy na tym, żeby manipulować informacją i rozpowszechniać nieprawdziwe fakty. Zero honoru i odpowiedzialności za publikowane słowo.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cd.

   izerski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   Wystarczy kilka chwil szukania w internecie żeby się zorientować, że podobne opinie na temat Brygiera i jego żony ma wiele innych osób. Kilka przykładowych screenów:...rozwiń całość

   Wystarczy kilka chwil szukania w internecie żeby się zorientować, że podobne opinie na temat Brygiera i jego żony ma wiele innych osób. Kilka przykładowych screenów:

   zapodaj.net/64c1b77443919.jpg.html
   zapodaj.net/dfec1613d78cc.jpg.html
   zapodaj.net/879519c14e06f.jpg.html
   zapodaj.net/d25208b5cdfad.jpg.html
   zapodaj.net/6a277dd7a6d1f.jpg.html
   zapodaj.net/b309399aeb8a8.jpg.html
   zapodaj.net/8e705fd318eea.jpg.htmlzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hotel gołębiewski

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 16

   Szkoda, że jak budowali hotel gołębiewski w karpaczu to takiego sprzeciwu nie było.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trochę z innej beczki - udanego wkomponowania w krajobraz.

   wroclove (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 12

   Hotel Czarny Potok , na zdjęciach tego może nie widać, ale ten hotel idealnie wpasowuje się w krajobraz. Jak będziecie przejazdem w Krynicy Zdrój koniecznie zobaczcie go.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polski Grajdół!

   zed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 21

   Po drugiej stronie Karkonoszy Czesi mają parki rozrywki, hotele, ośrodki sportów a nawet tunele pod Karkonoszami chcą budować i nikt się nie martwi jak oni to będą kopać. Burmistrz Karpacza chyba...rozwiń całość

   Po drugiej stronie Karkonoszy Czesi mają parki rozrywki, hotele, ośrodki sportów a nawet tunele pod Karkonoszami chcą budować i nikt się nie martwi jak oni to będą kopać. Burmistrz Karpacza chyba dobrze opłacany jest przez Gołębiewskiego i pozbywa się konkurencji mogącej zaszkodzić swojemu kumplowi.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Troska burmistrza wzruszajaca...

   Tripster2000 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 19

   Bardzo mnie wzruszyła troska burmistrza o to, co ten inwestor zrobi z ziemia z wykopu... a jak on to bedzie kopal, jakim sprzetem, jak on to ogrodzi, przeciez to tyle kosztuje... a jak oni ten...rozwiń całość

   Bardzo mnie wzruszyła troska burmistrza o to, co ten inwestor zrobi z ziemia z wykopu... a jak on to bedzie kopal, jakim sprzetem, jak on to ogrodzi, przeciez to tyle kosztuje... a jak oni ten beton beda wylewali, z prawej czy z lewej strony wykopu... hmmm trudna sprawa. Na pewno sie inwestor ucieszy, ze taki specjalista od budownictwa go wspiera. Kompetencje przede wszystkim!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   karpacz nie potrzebuje kolejnego hotelu?

   Stefan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Czyli bezrobocie w okolicy jest na poziomie 0% ??? U gołębiewskiego pracują ludzie z ukrainy, bo okolica wie, że tam wyzysk i poniżenie. Kadra drze mordy jak w strażnik w kolonii karnej, praca po...rozwiń całość

   Czyli bezrobocie w okolicy jest na poziomie 0% ??? U gołębiewskiego pracują ludzie z ukrainy, bo okolica wie, że tam wyzysk i poniżenie. Kadra drze mordy jak w strażnik w kolonii karnej, praca po 12 godzin i więcej. Kto tak chce pracować, za te 2k/m-c. Strach przed konkutencją. HG wybudował 9 pięter, wystarczyła luka w prawie i wszystko legalne jest.
   Wywóz ziemi jest problemem? W jednym czasie, w karpaczu były dwie duże budowy, hg i sandra i wtedy paraliżu miasta nie było.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama