Ważne
  Nasi na czarnej liście .Nowoczesnej

  Nasi na czarnej liście .Nowoczesnej

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Głogowianin Radosław Pobol trafił na listy partii .Nowoczesna

  Głogowianin Radosław Pobol trafił na listy partii .Nowoczesna ©arch. redakcji

  Kto z Głogowa i regionu znalazł się na stronie: Misiewicze.pl?
  Głogowianin Radosław Pobol trafił na listy partii .Nowoczesna

  Głogowianin Radosław Pobol trafił na listy partii .Nowoczesna ©arch. redakcji

  Po zapowiedziach Ryszarda Petru, lidera partii .Nowoczesna w środę, 21, września ruszyła internetowa strona Misiewicze.pl. Znalazły się na niej listy z nazwiskami osób powiązanych z Prawem i Sprawiedliwością, które pracują w spółkach skarbu państwa.

  Nazwa akcji pochodzi od nazwiska Bartłomieja Misiewicza, do niedawna szefa gabinetu i rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej. W połowie września, po wielu kontrowersyjnych publikacjach, na własną prośbę został zawieszony w czynnościach przez ministra Antoniego Macierewicza.

  W ramach akcji ludzie .Nowoczesnej uzbierali na liście ponad 200 osób z całej Polski. Otwiera ją sześć nazwisk z Dolnego Śląska, z czego pięć jest związanych z KGHM. Są to: Rafał Czepil,wiceprezes KGHM TFI, Piotr Milczanowski,szef Miedziowego Centrum Zdrowia S.A., Krzysztof Skóra, prezes KGHM, Jacek Rawecki, wiceprezes Zarządu KGHM ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw, Dominik Hunek, członek rady nadzorczej PLL LOT i KGHM. Na liście jest też głogowianin Radosław Pobol, dyrektor naczelny Departamentu do Spraw Zasobów Ludzkich w KGHM. Zanim trafił do miedziowej spółki, prowadził własną działalność w branży pośrednictwa nieruchomościami. - Według mnie cała ta lista to rodzaj happeningu i zwrócenia uwagi wyłącznie na Ryszarda Petru i partię, która nie ma na siebie pomysłu - komentuje listę Radosław Pobol. - Ani mnie to nie interesuje, ani nie obchodzi. Raczej mnie to śmieszy niż dotyka, a pan Petru nie jest dla mnie żadnym autorytetem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo