Molestował córkę znajomych. Od roku u nich mieszkał

  Molestował córkę znajomych. Od roku u nich mieszkał

  Mateusz Różański

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  zdj. ilustracyjne

  zdj. ilustracyjne ©Fot. Wojciech Matusik / Polskapresse

  Prokuratura Rejonowa w Legnicy oskarża 39-letniego mężczyznę o to, że przez blisko rok systematycznie wykorzystywał seksualnie córkę swoich bardzo dobrych znajomych, u których zresztą mieszkał.
  zdj. ilustracyjne

  zdj. ilustracyjne ©Fot. Wojciech Matusik / Polskapresse

  Do kontaktów seksualnych miało dochodzić w okresie między styczniem a grudniem ubiegłego roku. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i mówi, że to zemsta nastolatki.

  Prokuratura Rejonowa w Legnicy nie ma wątpliwości, że 39-letni mężczyzna dopuszczał się gwałtów na 17-latce. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany, niebawem stanie przed sądem. Grozi mu do dwunastu lat pozbawienia wolności.

  Jak to się zaczęło? 39-latek opuścił zakład karny na początku minionego roku i nie do końca miał się gdzie podziać. Nie posiadał mieszkania lub innego lokum, w którym mógłby się zatrzymać. Wówczas z pomocą przyszli jego starzy znajomi. Przygarnęli go pod własny dach. Znali przeszłość 39-latka, ale zapewne nie spodziewali się tego, co miało się niebawem zdarzyć. Po kilku miesiącach wspólnego mieszkania konflikt wśród znajomych narastał. To jednak nie wszystko.

  - Rodzice zauważyli, że zachowanie dziewczynki z czasem znacząco się zmieniło - mówi prokurator Radosław Wrębiak. - W czasie jednej z kłótni między rodziną, a 39-latkiem wyszło na jaw, że ten wykorzystywał nastolatkę - dodaje prokurator. - Dziewczyna wybuchnęła płaczem i opowiedziała o tym, co robił jej oskarżony, że m.in. dotykał i całował jej miejsc intymnych - dodaje prokurator.

  Rodzice o sprawie natychmiast poinformowali policję i prokuraturę, a mężczyzna został zatrzymany.

  - Biegły psycholog przesłuchał pokrzywdzoną. Jednoznacznie stwierdził, że ta zeznaje szczerze, nie ma skłonności do kłamania, a jej historia jest bardzo prawdopodobna - dodaje prokurator.

  39-latek nie przyznał się do seksualnych kontaktów z nastolatką, twierdził jednocześnie, że to zemsta dziewczyny za to, że nie chciał się z nią spotykać.

  - Prokurator nie dał wiary tym tłumaczeniom i skierował akt oskarżenia wobec mężczyzny - dodaje prokurator Wrębiak.

  Przyznał się z kolei do gróźb wypowiedzianych w czasie kłótni z rodzicami nastolatki. Mężczyzna miał zagrozić parze pobiciem. Oskarżonemu grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany. W tej chwili oczekuje na wyznaczenie daty pierwszej rozprawy.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uchodźca czy znowu Polak i Katolik?

   Czytam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Precz z poprawnością polityczną. Piszcie o pochodzeniu i wyznaniu każdego przestępcy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Śmieć śmieciem zostanie

   Obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   na zawsze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama