Mobbing w MOK? „Samospalenie” pracownicy!

  Mobbing w MOK? „Samospalenie” pracownicy!

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mobbing w MOK? „Samospalenie” pracownicy!
  Bożena Rudzińska - pracownica MOK-u wystąpiła przed głogowską radą miejską. W pełnej emocji przemowie opowiedziała o swojej sytuacji w Miejskim Ośrodku Kultury
  Mobbing w MOK? „Samospalenie” pracownicy!
  Przewodnicząca Solidarności zrzeszającej część pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie przyznała, że od dwóch lat jest ofiarą mobbingu.

  Bożena Rudzińska, pracująca w Miejskim Ośrodku Kultury od dziewięciu lat, poprosiła przewodniczącego Komisji Kultury rady miejskiej o organizację spotkania dotyczącego sytuacji w MOK. Mieliby w nim wziąć udział członkowie Solidarności, władze miasta oraz radni. Nie był to jednak jedyny punkt jej wystąpienia podczas wtorkowej sesji rady miejskiej. Bożena Rudzińska przyznała, że odkąd zgodziła się zostać przewodniczącą Solidarności, jej sytuacja w MOK znacznie się pogorszyła.

  - Zadam państwu pytanie: Czy ktoś z państwa był kiedyś ofiarą mobbingu? Nie musicie odpowiadać. Ja jestem ofiarą mobbingu od dwóch lat. To nie jest oczywiście kwestia do rozstrzygania na tej sali. To jest sprawa dla sądu pracy i do niego też się zwrócimy - mówiła Bożena Rudzińska. - Nie zasłużyłam sobie aby zaprzepaścić dziewięć lat pracy dla kultury w tym mieście. Moja praca była oceniana dobrze przez siedem lat, aż do 2014 roku. Następnie wszystko zostało przekreślone. Na mój temat pojawiło się wiele informacji oceniających mnie i moją pracę bardzo negatywnie. Ja protestuje przeciwko temu. Nie zasłużyłam na to, żeby robić ze mnie lenia, aroganta, dywersanta, niezdyscyplinowanego pracownika. Takie zarzuty pod moim adresem padały. Czułam się zawsze odpowiedzialna za moją pracę. Za to co robiłam, bo robiłam to dla mojego miasta. Kiedyś był taki czas, że ludzie zdesperowani i nie widzący nadziej podpalali się na stadionie. Ja tego nie zrobię. Mam czwórkę dzieci. Ale wiele osób odwodziło mnie od tego wystąpienia. Mówili, że to będzie właśnie takie samospalenie. Ale cóż ja mogę stracić? - pyta.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama