Minister Edukacji Narodowej w Głogowie

  Minister Edukacji Narodowej w Głogowie

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Minister Edukacji Narodowej w Głogowie
  1/14
  przejdź do galerii
  Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i minister Elżbieta Witek odwiedziły Głogów. Obie panie wzięły udział w spotkaniu z młodzieżą.
  W piątek, 22 kwietnia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie Minister Edukacji Narodowej spotkała się z głogowską młodzieżą. Przedstawicielce rządu towarzyszyła minister Elżbieta Witek. Spotkanie w Głogowie było jednym z wielu odbywających się w Polsce, podczas których odbywa się debata na temat zmian w systemie edukacji.
  - Uznałam, że przed zmianami, należy zapytać obywateli co i jak zrobić - mówiła. - I mam za sobą wiele takich spotkań z młodzieżą, rodzicami, ale też z innymi grupami społecznymi.
  Minister powiedziała między innymi , że edukacja przestała funkcjonować, dlatego część decyzji zostało już podjętych.
  - Odeszliśmy od testów szóstoklasistów, ponieważ niczego nie wnosiły, a powodowały tylko niepotrzebny stres - mówiła minister Zalewska zapowiadając kolejne zmiany: - Trzyletnie liceum to nie jest szkoła, a kurs przygotowawczy do matury, dlatego wrócimy do czterech lat nauki.
  Po wystąpieniu minister Zalewskiej, młodzież zadawała gościowi pytania. Dotyczyły one przede wszystkim konkretnych, planowanych zmian w systemie edukacji. - Zostaną one ogłoszone pod koniec czerwca w Toruniu - zapewniła.

  W spotkaniu, oprócz władz uczelni, miasta i samorządowców, wziął udział poseł Wojciech Zubowski. Debata została zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miasta IV Głogowski Młodzieżowy Dzień Polityki".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama