Miliony na elektroniczną geodezję

  Miliony na elektroniczną geodezję

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Miliony na elektroniczną geodezję

  ©arch. powiatu

  Są pieniądze na dużą inwestycję dla 23 powiatów.
  Miliony na elektroniczną geodezję

  ©arch. powiatu

  Związek Powiatów Województwa Dolnośląskiego, któremu przewodniczy starosta głogowski Jarosław Dudkowiak, pozyskał ponad 43 mln zł na dofinansowanie projektu pn. „Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych - PEUG”. Pieniądze będą pochodzić ze środków unijnych w ramach konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 - Oś Priorytetowa nr 2 „Technologie informacyjno-komunikacyjne”.


  - Przygotowywaliśmy się do tego projektu od blisko dwóch lat - mówi starosta Jarosław Dudkowiak. - Cieszę się, że został on wysoko oceniony, a kilka dni temu podpisaliśmy umowę z marszałkiem województwa dolnośląskiego na jego realizację.

  Projekt dotyczy modernizacji i rozbudowy systemów teleinformatycznych do świadczenia e-usług wraz z pozyskaniem danych. Dzięki tej inwestycji, wszystkie urzędy powiatowe zrzeszone w związku zostaną podłączone do najnowocześniejszych łączy internetowych. Oprócz tego wszystkie powiatowe mapy geodezyjne zostaną zamienione na wersje elektroniczne i trafią do specjalny baz danych. Zostanie też uruchomiony portal obsługi klienta.

  - Oznacza to, że będąc podłączonym do internetu, z dowolnego miejsca w kraju, będzie można pobrać odpowiednie dokumenty geodezyjne, mapy czy druki, niezbędne choćby do budowy domu - dodaje starosta głogowski.

  Dofinansowanie projektu pozwoli teraz na rozpoczęcie inwestycji, poprzedzonej przetargami na wyłonienie wykonawców. Czas na realizację tego dużego zadania mija z końcem października przyszłego roku.

  Projekt PEUG jest realizowanym przez Związek Powiatów Województwa Dolnośląskiego wraz z 23 powiatami z naszego województwa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama