Mężczyzna zmarł z wychłodzenia. 300 metrów od domu!

  Mężczyzna zmarł z wychłodzenia. 300 metrów od domu!

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 66-latka. Zdjęcie ilustracyjne

  Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 66-latka. Zdjęcie ilustracyjne ©Dariusz Gdesz / Polska Press

  W poniedziałek (5 grudnia) w godzinach popołudniowych osoby biorące udział w poszukiwaniach 66-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorców znalazły jego ciało w krzakach około 300 metrów od miejsca zamieszkania.
  Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 66-latka. Zdjęcie ilustracyjne

  Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 66-latka. Zdjęcie ilustracyjne ©Dariusz Gdesz / Polska Press

  Prawdopodobną przyczyną zgonu mężczyzny było wychłodzenie organizmu. Zostanie to jednak ustalone po sekcji zwłok 66-latka. Wstępne oględziny nie wykazały ran na jego ciele. Stwierdzono natomiast, że nie miał na sobie odzieży zimowej. Prawdopodobnie wyszedł z domu tylko na chwilę, być może do pobliskiego sklepu po papierosy.

  W ostatnich dniach temperatura powietrza spadała w Boguszowie-Gorcach do minus jedenastu stopni Celsjusza.


  Rodzina powiadomiła policję o zaginięciu mężczyzny w niedzielę (4 grudnia) późnym popołudniem. Przed godz. 18 ruszyły poszukiwania 66-latka, w których brali udział ratownicy Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z psem tropiącym, strażacy oraz policjanci. Dodatkowo w poniedziałek do poszukiwań zaangażowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, nie udało się odnaleźć go żywego.

  Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że mężczyzna cierpiał na demencję i miewał ataki. Mieszkał samotnie, ale pozostawał pod stałym nadzorem córki, która codziennie odwiedzała ojca. Nie można wykluczyć, że mężczyzna wyszedł z domu po sobotniej wizycie córki. Kiedy ta przyszła w niedzielę ponownie i nie zastała ojca w domu, mógł on już nie żyć. Przybliżony czas zgonu będzie znany dopiero po sekcji zwłok.

  Po tragicznym finale akcji poszukiwawczej ratownicy GOPR apelują, aby w trakcie mroźnych dni zwracać uwagę nie tylko na osoby bezdomne. Także na osoby schorowane i mieszkające samotnie. Dla wielu z nich przebywanie na kilkunastostopniowym mrozie może być śmiertelnie niebezpieczne.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co to za wykrzykniki w tytule? zamieniacie sie w gazetoid

   jwf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Faktopodobny. Żenująca niezdrowa fascynacja takimi tragediami każe podejrzewać, ze autorem tych tworów jest ktos o mentalności gimnazjalisty. Nie mam zamiaru płacić za prenumeratę gimbusiarni

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama