Kradł paliwo z tirów, gdy kierowcy spali

  Kradł paliwo z tirów, gdy kierowcy spali

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który kradł paliwo ze zbiorników ciężarówek, wykorzystując to, że ich kierowcy spali. Funkcjonariusze potwierdzili, że sprawca ma na swoim koncie 12 takich kradzieży. Spuścił w sumie blisko 2500 litrów oleju napędowego o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
  Funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który jest podejrzewany o kradzieże ze zbiorników tirów. Policjanci ze Zgorzelca dostawali niepokojące zgłoszenia o kradzieżach paliwa z zaparkowanych samochodów ciężarowych. Schemat działania złodzieja zawsze był taki sam. Podjeżdżał autem do miejsc, gdzie kierowcy parkowali pojazdy ciężarowe i kradł z ich zbiorników olej napędowy. Wykorzystywał fakt, że kierowcy tych pojazdów odpoczywali lub spali w kabinach.

  Mężczyzna kradł na terenie powiatu, gdzie mieszkał od października ubiegłego roku. Włamań do zbiorników pojazdów dokonywał głównie na parkingach ciężarówek przy różnych stacjach paliw.

  W sumie w 12 kradzieżach zdołał ukraść ponad 2500 litrów oleju napędowego powodując straty na ponad 10 tysięcy złotych. Usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama