Koło Karpacza powstaje wioska lapońska. A wkrótce do Polski...

  Koło Karpacza powstaje wioska lapońska. A wkrótce do Polski przyjadą drwale z Finlandii

  Zdjęcie autora materiału

  Kinga Czernichowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W Borowicach powstaje Lapońska Wioska Kalevala
  1/5
  przejdź do galerii

  W Borowicach powstaje Lapońska Wioska Kalevala ©Materiały prasowe

  W Borowicach koło Karpacza powstaje wioska lapońska Kalevala. Na pomysł stworzenia takiej wioski wpadł wrocławianin, Michał Makowski, który inwestycję realizuje z prywatnych pieniędzy.
  - Tygodniowy wyjazd do Finlandii to wydatek rzędu 12 tysięcy złotych za osobę. Nie każdego na to stać. A ponieważ sam jestem zafascynowany Laponią, to chciałem podzielić się tą pasją z innymi. I stworzyć taką małą Laponię w Karkonoszach - mówi Michał Makowski.

  Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Pierwszy zakończy się w lipcu 2017 roku i już wtedy pierwsi turyści będą mogli korzystać z uroków Lapońskiej Wioski Kalevala. Skąd ta nazwa?

  - Kale to fiński bóg. Ktoś taki jak Zeus dla Greków. Kalevala to tytuł eposu, najważniejszego w fińskiej kulturze - tłumaczy Makowski.

  Do lipca na 3,5-hektarowej działce w Borowicach (zaledwie trzy kilometry od Karpacza - przyp. red.) powstanie jedna sauna fińska i około pięciu fińskich namiotów. Czyli takich, gdzie ściany wykonane zostaną z materiału i będą jedynie przypominać namiot, wnętrze ma być bowiem nowoczesne - nie zabraknie gniazdek do prądu, a nawet WiFi. W namiocie ma się zmieścić aż sześć osób.

  - Moim celem nie jest stworzenie odludzia i etnowioski. Jeżeli ktoś zechce ten czas spędzić, surfując na Facebooku, to będzie to jego świadomy wybór - dodaje Makowski. - Namiotów na razie nie ma, zostaną dopiero sprowadzone, a wkrótce do Borowic przyjedzie pięciu fińskich drwali, którzy o konstrukcji takiego namiotu i jego budowie wiedzą dosłownie wszystko.

  W kolejnych dwóch etapach inwestycji powstaną jeszcze dwie sauny. - To nie będą takie sauny, jakie znamy z aquaparków. Będzie można na przykład wejść do gorącej wody i patrzeć na górski krajobraz - zapowiada Makowski.

  Inwestycja pochłonie łącznie około pół miliona złotych. Turysta za nocleg w fińskim namiocie zapłaci najwyżej 100 złotych, tyle samo kosztować ma czterogodzinny pobyt w saunowym kompleksie.

  Więcej zdjęć, ilustrujących, w jakim klimacie zostanie utworzona lapońska wioska koło Karpacza, znajdziecie na Wroclaw.Naszemiasto.pl. Zapraszamy.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pół miliona za namioty??

   xcxcxc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Pół miliona za 5 namiotów i drewnianą saunę!! Ktoś sobie nieźle zakpił z redaktora i nas. Ja za swoje tipi dałem 2,5 tysiąca zł, oferty można znaleźć w necie. Ten bajer po to, by uzasadnić...rozwiń całość

   Pół miliona za 5 namiotów i drewnianą saunę!! Ktoś sobie nieźle zakpił z redaktora i nas. Ja za swoje tipi dałem 2,5 tysiąca zł, oferty można znaleźć w necie. Ten bajer po to, by uzasadnić horrendalną cenę za pobyt?? Ciekawe, ilu frajerów facet znajdzie? Chyba Japończyków...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   powodzenia

   wroman86786 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   trzymamy kciuki, cale szczescie ze niedaleko szkarska i karpacz (ten blisko Borowic zwłaszcza) to bedzie to atrakcją dla Gołębi z Gołębiewskiego :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zapomnieli

   Wroman (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Zapomnieli napisać że jeszcze będą ledowe zorze polarne

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama