Kiedy otworzą nowy wiadukt na Rudnowskiej?

  Kiedy otworzą nowy wiadukt na Rudnowskiej?

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  2015 rok - Most przed remontem
  1/4
  przejdź do galerii

  2015 rok - Most przed remontem

  Opóźnia się termin oddania drogowego mostu na ulicy Rudnowskiej.
  Nowy, budowany od wiosny wiadukt na ulicy Rudnowskiej nad torami kolejowymi nie zostanie oddany w ustalonym terminie, czyli do końca listopada. Wykonawca przesunął go na połowę grudnia tego roku.

  - Obecnie kończona jest konstrukcja wiaduktu - informuje Natalia Kita z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, do której należy drogowy obiekt. - Zostały do wykonania dojazdy i roboty wykończeniowe, dlatego oddanie obiektu do użytkowania planowane jest na 15 grudnia .


  Jak informuje DSDiK, przyczyna przesunięcia terminu otwarcia mostu leży po stronie PKP. Wcześniejsze uzgodnienia zamknięcia linii kolejowej relacji Wrocław - Zielona Góra na czas realizacji inwestycji w Głogowie kolidowały z pracami prowadzonymi przez kolejową spółkę. - PKP pierwotnie wydało zgodę na zamknięcie linii, po czym wycofało się ze wcześniejszych ustaleń - dodaje rzecznik.

  Stary, zniszczony wiadukt na ulicy Rudnowskiej, który znajdował się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 292, nie był remontowany od czasów jego postawienia, czyli od lat 60, ubiegłego wieku. Był w fatalnym stanie technicznym, a przez ostatnich kilka lat stał tam znak z zakazem wjazdu samochodów powyżej 20 ton.

  Obiekt został zamknięty w połowie lutego, a potem pocięty i rozebrany. Na czas usuwania betonowych konstrukcji konieczne było wyłączanie zasilania kolejowej linii energetycznej.

  Nowy, budowany najnowszą technologią most ma tylko jedno przęsło. Koszt inwestycji wynosi ok. 500 tys. zł.

  Przypomnijmy, że równolegle do budowy wiaduktu, DSDiK wspólnie z miastem przeprowadziło przebudowę ulicy Rudnowskiej. W ramach prac przebudowano drogę na długości około 2,2 km, od ul. Portowej do ul. Kolejowej. Wykonano również remont istniejących chodników oraz wybudowano nowe tam, gdzie ich do tej pory nie było. W ramach zadania przebudowano dodatkowo też cztery istniejące zatoki autobusowe. W pobliżu ogrodów działkowych powstało aż 68 miejsc postojowych. Ulica Rudnowska ma też nowe znaki, a dodatkowo w rejonie przejścia dla pieszych pomiędzy Szkoły Podstawowej nr 13 a boiskiem szkolnym zatopiono piktogramy poziome w formie znaku A-17 „Uwaga dzieci” .

  Na wysokości SP 13 wydzielono również dla bezpieczeństwa barierami skarpę pomiędzy ul. Szkolną a ul. Klonową.

  Kompleksowy remont ulicy Rudnowskiej został ukończony w terminie, czyli we wrześniu, ale na oficjalne otwarcie nastąpi w połowie grudnia, razem z przekazaniem nowego wiaduktu.

  Kilkumiesięczne roboty drogowo-mostowe dały się we znaki mieszkańcom osiedli Nosocice, Krzepów i Widziszów oraz okolicznych gmin. Do czasu zakończenia wiaduktu obowiązują wyznaczone objazdy.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama