Kaufland zamiast galerii?

  Kaufland zamiast galerii?

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Czy działka przy siedzibie starostwa zostanie zagrospodarowana?

  Czy działka przy siedzibie starostwa zostanie zagrospodarowana? ©Grażyna Szyszka

  Nowy właściciel działki w centrum miasta ma plany na zagospodarowanie terenu.
  Czy działka przy siedzibie starostwa zostanie zagrospodarowana?

  Czy działka przy siedzibie starostwa zostanie zagrospodarowana? ©Grażyna Szyszka

  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem właściciela gruntu, w lipcu ma ruszyć wreszcie budowa kompleksu handlowego w centrum miasta. U zbiegu ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego, na działce po byłej jednostce wojskowej, ma stanąć market Kaufland o powierzchni handlowej powyżej 2 tys. mkw. Obok niego właściciel planuje zbudować również pasaż handlowy. Do tego dla klientów będzie zbudowany parking na blisko 500 miejsc.

  Budowa może się rozpocząć w lipcu tego roku  Konkretne projekty związane z działką ma nowy właściciel terenu czyli Zakład Budowlano - Remontowy BUDREM z Ostrowa Wielkopolskiego. Spółka, która w swoim budowlanym dorobku ma wiele obiektów handlowych i usługowych, w tym Galerię Ostrovia w swoim mieście, odkupiła teren od poprzedniego właściciela na początku tego roku.

  - Do końca maja postaramy się złożyć w starostwie powiatowym dokumentację potrzebną na wydanie zezwolenia na budowę - informuje Ryszard Tacik, prokurent firmy z Ostrowa Wielkopolskiego. - Jeśli je otrzymamy, to nie jest wykluczone, że w lipcu rozpoczniemy budowę, by pod koniec przyszłego roku były już gotowe na przyjęcie klientów.

  Przez działkę będzie przechodzić droga łącząca ulicę Sikorskiego z Wojska Polskiego. Według podpisanego zobowiązania koszty jej budowy pokryją po połowie miasto i inwestor. W ratuszu obie strony podpisały umowę z generalnym wykonawcą układu drogowego zewnętrznego (łącznie z dwoma rondami), jak również na budowę drogi - łącznika. Otworzy ona teren, na którym miasto chce stawiać nowe budynki TBS-u.

  Niespełna dwukilometrowy odcinek jezdni z chodnikami i ścieżką rowerową ma kosztować ok. 8 mln zł.

  - Zgodnie z warunkami przetargowymi, roboty drogowe mają być zakończone do końca listopada, natomiast do końca stycznia przyszłego roku powinno być gotowe pozwolenie na użytkowanie całego nowego układu drogowego - dodaje Ryszard Tacik. - Nie ma więc na to za wiele czasu.

  Przypomnijmy, że przez kilka lat poprzedni właściciel, firma firma Elbfonds Developement obiecywała w tym miejscu budowę dużej Galerii Markredo, ale czas jej oddania przesuwała o kolejne lata. Z planów tej spółki został jedynie baner zapraszający na otwarcie centrum handlowego.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama