Jeździł rowerem po osiedlach i szukał piłkarskich talentów

  Jeździł rowerem po osiedlach i szukał piłkarskich talentów

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jeździł rowerem po osiedlach i szukał piłkarskich talentów
  1/15
  przejdź do galerii
  Mieczysław Jańczyk to osoba dobrze znana wśród lokalnych miłośników piłki nożnej. Przez lata prowadził niejedną drużynę, od zawsze stawiając na młode talenty z głogowskich podwórek. Swoją trenerską karierę rozpoczął w 1981 roku, kiedy to po pracy zaczął trenować młodzież na osiedlu Hutnik. Później przeniósł się na osiedle Chrobry.
  - Pracowałem w kopalni na nocki, a za dnia trenowałem dzieci. Nie miałem wtedy jeszcze uprawnień trenerskich, ale chciałem pomóc tej młodzieży. No i zaczęliśmy odnosić sukcesy - wspomina głogowianin.

  Jego praca została zauważona przez obecne szefostwo Chrobrego, które wysłało go na profesjonalny kurs. Po jego ukończeniu pan Mieczysław zabrał swoich podopiecznych z klubu osiedlowego do Chrobrego.

  - Zaczynałem od trampkarzy, a doszedłem z nimi aż do IV ligi seniorów. Gdy byliśmy w juniorach dolnośląskich, jedenastu moich chłopców reprezentowało kadrę okręgu legnickiego, a dwóch nawet kadrę Polski. Byli to Henryk Dutkiewicz oraz Przemysław Wawrzyniak - wspomina trener.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo