Jest wyrok w sprawie Leszka Drankiewicza

  Jest wyrok w sprawie Leszka Drankiewicza

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Leszek Drankiewicz

  Leszek Drankiewicz ©Grażyna Szyszka

  Koniec sprawy w sprawie nieprawidłowości w Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej.
  Leszek Drankiewicz

  Leszek Drankiewicz ©Grażyna Szyszka

  W Sądzie Okręgowym w Legnicy zapadł prawomocny wyrok w trwającej prawie trzy lata sprawie Leszka Drankiewicza. Sąd uniewinnił radnego od popełnienia przypisanego mu czynu w związku z fałszowaniem dokumentów w Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej. Warunkowo umorzono postępowanie na okres roku próby w związku z niszczeniem dokumentów w tej placówce. Sąd zasądził też od Leszka Drankiewicza świadczenie pieniężne w wysokości 1,5 tys. zł na cel społeczny.

  Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku, za nieprawidłowości w GCEZ Sąd Rejonowy w Głogowie skazał Leszka Drankiewicza na rok i miesiąc więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Skazana została wówczas także Barbara D., była wicedyrektora GCEZ. Sąd wymierzył jej karę jednego roku i siedmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

  Odwołał się od wyroku w Głogowie  Leszek Drankiewicz odwołał się od wyroku do Sądu Okręgowego, który 21 kwietnia zakończył sprawę.

  - Bardzo się cieszę z wyroku, z tego, że Sąd Okręgowy w Legnicy zauważył, że nie byłem osobą decyzyjną w związku z faktami zaistniałymi w Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej - napisał w oświadczeniu Leszek Drankiewicz. - Wykonywałem polecenia służbowe, a mój zakres obowiązków obejmował tylko czynności czysto techniczne. Nie miałem wpływu i nie decydowałem o żadnych rzeczach, które działy się w GCEZ - zapewnia głogowianin, który za trzyletnią walkę przed sądem dziękował swojej prawniczce za profesjonalne reprezentowanie, skrupulatne podejście i drobiazgowe trzymanie się faktów, co, jak zaznacza przyczyniło się do uniewinnienia.

  - Dziękuję mojej rodzinie, szczególnie mojej żonie, przyjaciołom i wszystkim osobom, które we mnie nie zwątpiły, które były ze mną w tym ciężkim czasie - mówi. - Przez okres ponad trzech lat, kiedy trwała sprawa, spotkałem się z przejawem wielkiej życzliwości i ufności w moją niewinność. Wszystkim, którzy mnie wspierali, jeszcze raz serdecznie dziękuję.

  Wyrok legnickiego sądu jest dla Leszka Drankiewicza ważny także z innego powodu. Głogowianin jest radnym miejskim z KW Jana Zubowskiego. Wyrok skazujący pozbawiłby go możliwości zasiadania w radzie miejskiej.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama